Reggaeton, nový žánr karibské taneční ...

Autor: mr3ska <info(at)onelove.cz>, Téma: Informační, Zdroj: www.jamaicans.com, Vydáno dne: 21. 08. 2005

... hudby oblétá svět. V červnu MTV sítě oznámily spuštění Tempa, nového kabelového televizního řetězu oddaného karibské hudbě a kultury. Spuštění je plánováno na říjen 2005.

   Tempo by mělo znamenat podporu reggae, dancehallu, soca, karibských písní a merengue hudby ve světě a je to něco, na co je karibský lid pyšný. Latinsko Americký & karibský hudební trh popisoval karibskou hudbu jako jednu z nejúspěšnějších za poslední desetiletí. A tento rostoucí vliv latinskoamerické a karibské hudby, který začal okolo roku 1995 k vyústil až v nový hudební žánr pojmenovaný 'reggaeton'.

   Muzikologové spekulují o tom, že reggaeton brzy zastíní i žánry jako salsa, merengue a jinou populární hudbu Puerto Rica a Hispánců. Reggaeton se do jejich vlastní dostal před desetiletím, byl poháněn generací ve které jest i panamský průkopník "El general". Více populární část "reggaeton aktů" najdete spíše v umělcích jako "Tego Calderón", "Queen Ivy", "Don Chezina" a " Daddy Yankee". Calderón, jehož album "El Abayarde " (White Lion Records) prodalo více než 150,000 kopií, je připravený stát se největší hvězdou Puerto Rica po Ricky Martinovi............

   Reggaeton je připravený stát se nejrychleji rostoucí hudbou z karibských oblastí.