Oheň v dlaních

Autor: mr3ska <info(at)onelove.cz>, Téma: Knihy, Vydáno dne: 26. 08. 2005

   Autorem publikace jest Timothy White. Joel Selvin ze San Francisco Chronicle o knize řekl: "Je to pravděpodobně nejlepší biografie populárního hudebníka, jaká kdy byla napsána. Dílo má 476 stránek o velikosti A5 a obsahuje ucelený životopis Boba Marleyho. Úryvek z knihy zde:

   .....Jednoho večera rozmlouval Bob s matkou v kuchyni jejího domu na Tatnall Street ve Wilmingtonu. Vysvětloval Ciddy, že to byl tehdy sám etiopský král, kdo mu ve snu daroval prsten. Vyprávěl jí všechno, co se na Jamajce os Sellasieho návštěvy přihodilo - o Ritině zážitku, o svých snech, vizích a nočních můrách, o Mortimu PLannovi a bratru Gádovi.

   Co je skryto moudrým a obezřetným, citoval z písma, zjeveno jest dětem a nemluvňatům. Řekl matce vše, co věděl o Jahovi, Egyptu, králi Šalamounovi a jiných věcech. Snažil se jí vysvětlit všechno, co myslel, že potřebuje znát, ale záměrně jí zamlčel jednu věc, kterou by skutečně vědět měla: totiž že už zná svoje pravé jméno.

   Ciddy pak odjela navštívit svého bratra Gibsona a Bob trávil nějaký čas se svými přáteli z Delawaru - Ibsem Pittsem a Dionem Wilsonem. Když se takto ve třech jednoho dne zase sešli, začal Bob mluvit o Kristu. Řekl, že Ježíš začal naplňovat své poslání, když mu bylo třiatřicet. Já umřu v šestatřiceti, dodal tiše, přesně jako on...........