Ovlivnění těla myslí

Autor: mr3ska <info(at)onelove.cz>, Téma: Informační, Vydáno dne: 10. 03. 2006

  V knize „Moc podvědomí“ se můžete dočíst jak díky podvědomí lze dosáhnout určitých úspěchů a změn v životě jen tím, že si budete věřit. Objevil jsem však věc respektive článek, který by mohl složit částečně jako osvětlení funkce podvědomí a jeho vlivu nejen na naše tělo.

   Jeden japonský vědec se po zázračném vyléčení vodou z léčivého pramene začal o vodu a její vlastnosti zajímat hlouběji a postupně vyvinul zařízení na fotografování krystalků zmrzlé vody. Díky tomuto zařízení mohl začít důkladně zkoumat ony krystalky a také to čím se dá ovlivnit jejich tvar. Začal tedy fotografovat krystalky vody z různých koutů světa. A na co přišel? Zjistil, že voda je ovlivňována vším, s čím se na své pouti krajinou setká, Ať už se jedná o prvky krajiny nebo zvířata.

   To, že každá ze sněhových vloček je jiná ví snad každý, ale pan Emoto přišel na to, že voda může být ovlivněna také hudbou. Jednu sklenici vody vystavil „poslechu“ klidné harmonické hudby a po jejím zmrazení objevil krásné a souměrné na rozdíl od vody, jež byla vystavena „poslechu“ Heavy Metalu. Vodu a strukturu jejích krystalů, jak zjistil pan Emoto, lze ovlivnit i nalepením nálepek s různými texty na sklenice. Voda poznala i význam oněch slov a podle toho vznikly buď krásné krystalky a nebo jen patvary. Konkrétně byly na sklenice nalepeny nápisy „děkuji“ a „pitomče“. Tím se nám nabízí ono vysvětlení. Vzhledem k tomu že voda „vnímá“ hudbu a význam slov tak v případě našeho těla které je ze 70% složeno z vody to může být tak, že vnímá naše myšlenky.

   Pan Masaru Emoto na tomto studiu pracuje od roku 1987. Mezi lety 1994-1999 pracoval na zmíněné metodě fotografování krystalů vody. V roce 1998 představil svou práci na Univerzitě v Tenri (Společnosti pro výzkum lidského těla) a zde se mu poprvé dostalo nějakého uznání od genetika Murakamiho. Pokud by Vás toto téma zajímalo pak doporučuji sehnat knihu „Poselství vody“ (Message of water), kterou napsal pan Emoto a je přeložena do cca 20 jazyků.