Je čas zlepšit společnost

Autor: Gingerman <matej.zazvorka(at)seznam.cz>, Téma: Informační, Vydáno dne: 17. 12. 2006

  No řekněte, když se zamyslíte nad dnešní společností, jste spokojeni? Já tedy ne a to ani malinko. Ano máme sice spoustu možností a vynálezů a tak dál. Ale vlastně ani nevíme kam patříme. Nikdo z nás se většinou nezamyslí nad svými Kořeny, ale nejen nad svými ale i nad Kořeny ostatních. Ať už jsme bílí, černí, žlutí, hnědí nebo jiní. Pořád jsme to my a musíme mít přeci také stejné Kořeny. Máme dvě nohy, dvě ruce, hlavu a jsme lidmi úplně stejně jako ti ostatní. Bylo přeci dost  utlačování nevinných, ať už tomu bylo v Africe nebo kdekoliv jinde. Musíme se dát dohromady a myslet na naší společnou budoucnost.

  Co se změní, když pro to nic neuděláme? My přeci právě teď vytváříme společnost a to jak vychováme naše děti, to nám pak ukáže naši schopnost a neschopnost. Když se o své dítě nebudete starat a necháte ho růst jen tak bez nějakého vedení a vzoru co se sluší a nesluší, tak z něj akorát vyroste grázl a to pak poukazuje na vaši neschopnost. To přeci nikdo z nás nechce. Chceme tu spokojený život se všemi ostatními a plný jen hezkých věcí. Tak proč je tu stále nějaký křik a boj proti tomu druhému. Ačkoliv jsme v moderní době, chováme se mnohdy jako barbaři a co je horší, že si to kolikrát nechceme ani připustit. Nemusíte se nikomu omlouvat za to co bylo způsobeno.

  To ne, nikdo nechce znovu slyšet smutný příběh. Co však musíte udělat je snažit se zlepšit situaci. Podívat se na toho druhého a snažit se mu pomoct je-li to třeba. Snažit se s každým vyjít a ne proti němu vést boj. Ať už věříte tomu nebo tomu pokaždé budete mít trochu jiný názor na situaci a je přeci nutné si ten názor toho druhého poslechnout. Třeba právě mluví k vám a o vás. Jak říkal Marcus Mosiah Garvey „I když mají dva lidé stejné vyznání, každý z nich ho bere trochu jinak a má na něj jiný názor“ a to je třeba brát v potaz. Také se zmiňuje o tom, že vždy záleží na vašem svědomí a ne jen na víře. Záleží na tom jak vás určitý problém trápí a jak jste schopni ho řešit a jste-li vůbec schopni ho řešit. To samé je ve společnosti.

  Když budete pouze mluvit o chybách ostatních a chybách společnosti a nic pro jejich napravení a zlepšení neuděláte jak se potom mají změnit? Samy? To určitě ne. Vždy musí být někdo kdo tomu tak udělá a poukáže na to co je špatné a už je přeci jedno jestli je takový nebo takový.Jestli jste černý nebo bílý. Pořád jste člověk a mělo by vás být vyslechnuto tak jako ostatní. Bez jakýchkoliv předsudků. Rozhlédněte se kolem a co vidíte? Jen obavy z toho druhého jestli náhodou nemá víc než vy a jestli by jste ho náhodou nemohli nějak podkopnout, aby jste dostali to co má on. To je ale přeci špatné a vaše svědomí to určitě cítí. A je to právě to co vás vede. Svědomí dělá divy.

  Ublížíte-li někomu. Bude vás to potom mrzet a trápit vás to. Tak je tomu se vším. Podíváte se na to co říkají někteří a dělají druhým a je vám zle. Ovšem když jim nic neřeknete asi jen těžko se to změní. Byli jsme všichni stvořeni Bohem podle jeho představ a my si tvoříme Boha podle svých. Tak už tomu je. A měli bychom tedy brát toho druhého takového jaký je protože tím ctíme Boha. Takže jestliže Bůh stvořil někoho tak a druhého tak, měl pro to svůj důvod. A to by jsme měli brát na vědomí. Ať už jste tedy černý nebo bílý nebo jakýkoliv jiný musíte na to být hrdý, protože vás tak Bůh chtěl a tak je tomu u těch druhých.

  Nebuďte ovšem hrdí natolik aby vás to zaslepilo. Pamatujte že jsem si všichni rovni a všichni tu máme svou práci a musíme se spojit, aby naše práce byla co nejlepší a největší. Nechť vám Bůh žehná a vede vaši cestu.