Podzemní dřevěný dům

Autor: [přejato] <info(at)onelove.cz>, Téma: Informační, Vydáno dne: 16. 10. 2008

   Rodinný dům ve Walesu. Čtyři měsíce po započetí stavby byl útulný a připraven k nastěhování. Do této podoby bylo potřeba přibližně 1000-1500 člověko-hodin a investice 3000 liber. Skutečně je to tak (zhruba 60 liber na m2 bez započítání práce).

wooden house   Toto jsou obrázky našeho rodinného domku ve Walesu. Byl postaven mnou a mým otcem za pomocí přišlých přátel a návštěv.

   Dům byl postaven s maximálním ohledem k okolí a znovu využití přírodního "odpadu." Vzhledem k vlastnímu architektonickému návrhu (nešlo to jinak) je veselý a osobní oproti masově produkovaným krabicím navrhovaných pro maximální profit a dle konvence stavebního průmyslu. Je postaven z přírodních materiálů bez zaplacení profitu výrobcům stavebního materiálu a bez směsi karcinogenních jedů jak tomu bývá u moderních budov.

   Některé body designu a konstrukce:
Použité nástroje: motorová pila, kladivo a 1palcové dláto, bohatě postačí. Měl bych poznamenat, že nejsem zedník ani tesař, má zkušenost je pouze dva roky ze stavby podobných domů a s hlínou jen zprostředkovaná. Má zkušenost vznikla na šikovnosti, důvěře v sebe, lpění a jedním či dvěma pomáhajícími přáteli.

wooden house - wide wooden house - candle

Zdroje dat: ze stránek autora viz: A low impact woodland house
převzato z
www.trvalyzivot.cz