Čistá káva od Marley Coffee

Autor: mr3ska <info(at)onelove.cz>, Téma: Nápoje, Vydáno dne: 27. 08. 2009

   Firma Marley Coffee, již založil Rohan Marley s několika partnery, produkuje jednu z nejlepších organicky pěstovaných káv na světě. Společnost vznikla v roce 2007 s jistými vazbami na dědictví Boba Marleyho.

Marley Coffee Brand   Jejich farma se nalézá uprostřed bujného deštněho pralesa v Blue Mountain na Jamajce ve výšce kolem 3000 metrů. Proč Rohan zvolil tenhle region? Má totiž nejideálnější podmínky pro pěstování kávy a práve odsud pochází mnohé vyhledávané druhy kávových zrn téhle planety. Káva se zde pěstuje i bez pomoci pesticidů, herbicidů a jiných chemikálií.

   Káva od Marley Coffee je zcela ekologická. Je takzvaně "I-tal", což je rastafariánské označení pro vše čisté, pravé a zdravé (jinak též vital).

   Každý sáček kávy obsahuje 100% organickou Blue Mountain zrnkovou kávu. Marley Coffee nabízí něco nového, něco co svět nikdy neochutnal. Jsou to bohatě aromatické kávy, pěstované pečlivě a s vírou, že káva pěstovaná bez chemie chutná lépe. "Využíváme také nejvyšší standardy trvale udržitelného hospodaření" tvrdí Rohan Marley, zakladatel firmy.

   "Jsme přesvědčeni, že naší odpovědností je také vybudovat a udržet šťastnou a zdravou místní komunitu. Spolu s Marley Coffee jsme založili také dobročinnou organizaci The Marley Coffee Foundation, jež má za úkol zvyšovat životní úroveň našich zaměstnanců, zemědělců, a jejich rodin", dodává Rohan.

   Marley Coffee dnes prodává pět druhů kávy. Těchto pět druhů bylo pojmenováno podle textů Boba Marleyho, Rohanova otce a sice "One Love", "Lively Up", "Simmer Down", "Mystic Morning" a "Jammin' Java". Avšak jedno z nich je opravdu jedinečné. "One Love" je totiž původem etiopská káva zvaná "Ethiopian Yirgacheffe".

Marley Coffee labels

   Závěrem: Marley Coffee je první certifikovanou "eko" kávovou farmou na Jamajce. Chtěli byste se dozvědět víc? Pokud Vaše odpověď zní "ano", nakoukněte na stránky společnosti www.marleycoffee.com