Taj Weekes a další na Occupy This Album

Autor: mr3ska <info(at)onelove.cz>, Téma: Informační, Vydáno dne: 16. 05. 2012

Právě vydané album "Occupy This Album" může v lidech evokovat vzpomínky na dění v šedesátých letech. Album o čtyřech CD obsahuje 99 skladeb od 99 autorů a vypráví příběh. A koho na albu najdete? Nejspíše Vám budou známá jména jako Joan Baez, Crosby & Nash, Willie Nelson. Ovšem to není zdaleka vše.

Occupy This AlbumObjevil jsem i skladbu "The World Is Turning", kterou mají na svědomí Toots & the Maytals nebo "Against the Machine" od Taj Weekese a Adowy (text skladby můžete najít na Tajově facebooku). Protest a vzdor jsou základními kameny Weekesovy hudby a nejspíš právě proto se rozhodl na "Occupy This Album" podílet. "To, že se do tohoto úsilí zapojíme bylo zcela jasné",  říká Taj Weekes a dodává, "dalo by se říci, že nás autoři projektu dostihli, neboť my sami podobné poselství šíříme do světa již nějaký čas. Ale i tak je skvělé najít podobně smýšlející lidi a společně upozorňovat na současnou nepříjemnou situaci. Poprvé v mém životě nabývá slovo 'occupy' na významu v tom pozitivním smyslu."

Cílem všech, kdo se na albu podíleli bylo zachovat dědictví onoho původního "aktivismu" a vzkřísit mezi lidmi snahy o společenské změny, které podle nich za posledních 50let téměř zemřely.

Shirley Menard z Music for Occupy labelu o albu řekla "Umělci, kteří přispěli k vytvoření tohoto alba, se tím snaží více mluvit o lidech bezejmenných, lidech bez tváře jež se snaží hledat spravedlnost a ekonomickou rovnost pro nás všechny. Jednoduše mluví pravdu, stejně jako Taj Weekes & Adowa."

Album má podpořit hnutí Occupy Wal Street.