Jamajská kapela Pentateuch

Autor: mr3ska <info(at)onelove.cz>, Téma: Životopisy, Vydáno dne: 31. 07. 2013

Vzhledem k tomu, že DJ Jahtecky ve svém pondělním pořadu tuhle kapelku hraje či zmiňuje celkem často a mně, jakožto milovníkovi roots věcí se jejich tvorba taktéž líbí, rozhodl jsem se o nich alespoň něco málo najít a podělit se s Vámi o tyto informace. Mívám totiž čím dál častěji pocit, že to "real roots" reggae se pomalu vytrácí spolu s tím, jak se tento styl dostává více do povědomí lidí. I když v poslední době vody reggae rozvířili například Raging Fyah, či zpěvačka Jah9, která velice úzce spolupracuje se členy Inna de Yard.

Pentateuch bandVe spojení s mnou výše zmíněnou kapelou Raging Fyah se začalo mluvit o znovuzrození původního reggae a nejinak je tomu nyní i s kapelou Pentateuch. A proč právě Pentateuch? Jednak jde o kapelu složenou z pěti členů a druhak jde prý mimojiné o jejich vztah k víře. Nejspíše i proto nese jejich debutové album název "The Genesis".
 
Kapela jako taková se světu představila skladbou "Blackface". Tenhle první singl si získal pozornost poměrně širokého spektra lidí a v podstatě kapele otevřel pomyslné dveře do hudebního světa. Členy kapely jsou zpěvák Kevor "Var" Williams, bubeník Brady "Jah Bradez" Robinson, basák Andrew "Worm" Ayre, klávesák  Andrade "Dradi" Bowen a kytarista Garth "Duckie" Forester.

Další singl po "Blackface" se jmenoval "Cancer Survivor", který vznikl pro nadaci Cancer Society Jamaica a všechny jeho prodeje skrze iTunes putují právě na tuto nadaci. 
 
Debutové album "The Genesis", které vyšlo v minulém roce pochází z produkce Paula "Computer Paul" Hentona a je jakýmsi příslibem toho, jakým směrem se kapela hodlá ubírat. Že Vám jméno Paul Henton nic neříká? Vězte, že z jeho produkce pochází mimojiné skladba "I Can See Clearly Now" Jimmyho Cliffa. Zkrátka, album "The Genesis" ukrývá kromě zajímavých textů i velice příjemnou hudbu a bude-li kapela nadále pokračovat v tomto duchu, získá si srdce mnoha reggae fanoušků. Vzpomeňme například poměrně rychlý start zmíněných Raging Fyah...

 
Pentateuch - the Genesis