Dne 13.listopadu 2013 nařídil soudce Vashti Chatoor ve Spanish Town, že všichni rastafariáni i nadále přebývající na Pinnacle, dle spisu "na pozemku č.199", musí tento prostor nejpozději 21.ledna 2014 vyklidit.
Toto místo, které bylo a stále je pro jamajské rastafariány tak významné, bylo dne 12.září tohoto roku prohlášeno za národní kulturní památku a jako takové je chráněno zákonem "Jamaica National Heritage Trust". Sister Hodesh promlouvala s právníkem a pokusí se proti rozhodnutí vystěhovat obyvatele odvolat. Komunita lidí, která v místě stále přebývá nyní organizuje sbírku na zaplacení právníka a taktéž petici na podporu obyvatel.
Původní komunita na Pinnacle, kterou založil "první rasta" Leonard Percival Howell měla k dispozici územé o rozloze cca 1400 hektarů. Z tohoto území zůstaly nyní nezabrány jen cca 3 hektary půdy. A právě tahle malá část byla označena za kulturní dědictví Jamajky a také symbol nespravedlivé genocidy a vyvlastnění.
I nyní, po tolika letech, pokud vstoupíte do bran Pinnacle, uvidíte zřetelně zelenou, zlatou a červenou barvu. A ještě před několika měsíci na místě prý visela cedule s nápisem "Howellites".
Jak je tomu snad u všeho v historii rastafariánství, ani nyní nejsou rastafariáni jednotní ve svých názorech na prohlášeno tohoto území za památku. Pro některé je zadostiučiněním, že byly konečně veřejně přiznány nepravosti, které byly na rastafariánech spáchány, pro jiné jde v podstatě o konec místa, které bylo pro některé z nich domovem, pro jiné jen symbolem svobody.
Jeden z rastafariánů, jež s rozhodnutím nesouhlasí v rozhovoru uvedl, cituji:
"To oni zničili Pinnacle. Zbourali ho svými kladivy a vším co měli po ruce. Je to odporné. Howell jej svými penězi pro nás zaplatil třikrát a stejně nám ho vzali. Oni ho zničili a ti stejní z něj teď budují památník?"
Dokument zmiňující prohlášení Pinnacle za národní památku ke stažení
zde.