Neznámí The Blackstones

Autor: mr3ska <info(at)onelove.cz>, Téma: Životopisy, Vydáno dne: 13. 03. 2014

Tahle u nás nepříliš známá kapela vznikla v roce 1974. Nedlouho po vzniku vydali svůj debutový singl "Little Nut Tree" na němž spolupracovali s Count Shellym (jeden z průkopníků sound systémové kultury). V podstatě šlo o verzi stejnojmenné skladby původně od The Melodians.


The BlackstonesKrátce nato jim vyšla další skladba pojmenovaná "You Gonna Loose me" z produkce Fatmana, zakladatele Fatman Hi-Fi. K další spolupráci s Fatmanem, případně Count Shellym však nedošlo. Další skladba vznikla již za pomoci Daddy Koola a jmenovala se "We Nah Go Suffer". Tahle skladba zabodovala a umístila se na přední pozici v reggae hitparádě New Musical Express ještě v tomtéž roce. Úspěch skladby pak vedl k tomu, že kapela začala spolupracovat s producenty jakými byli Phill Prat, Lloyd Charmers, Winston Curtis a nebo legenda Clement "Sir Coxsone" Dodd. Blackstones byli dokonce posledními, kdo s Coxsonem spolupracoval, těsně před jeho smrtí v roce 2004.

Kapela často doprovázela na turné jiné umělce, příkladem by mohli být Dennis Brown, Owen Grey nebo The Heptones.

Po sedmi letech opouští kapelu Neville Henry a v kapele jej nahradili Ken Hendricks a Tony Douglas. Tehdy začali Blackstones spolupracovat s Lloydem Charmersem. Lloyd pak produkoval jejich pravděpodobně nejlepší album "Colours of Love", vydané u Body Music Records. Leon s kapelou Blackstones se spolu s Chosen Few podílelí také na muzikálu Black Heroes v The Hall of Fame, Hackney Empire. Po úspěchu s muzikálem vyrazili Blackstones na turné po USA a Karibiku. Návrat z tohoto turné však opět znamenal změnu v sestavě kapely. Tony Douglas a Ken Hendricks se po Neville Henrym také rozhodli pro sólovou dráhu a kapelu opustili. Nahradili je Tony Mahony a Junior Bailey.

Tony, Junior a Leon, tři velice talentovaní lidé, společnými silami vytvořili opravdu skvěle znějící The Blackstones. Kapela je mnohými velice ceněna, hlavně díky tradičnímu stylu, jaký známe třebas od The Uniques, The Techniques, The Melodians, The Pioneers nebo The Abyssinians. Všichni výše jmenovaní pomáhali budovat kořeny jamajského stylu. A přesně takový zvuk a vokály můžeme pozorovat i u The Blackstones.

V roce 2004 byli The Blackstones oceněni v rámci akce British Black History Day za jejich přínos pro britskou černošskou hudbu a umění (British Black Music & Arts).


Diskografie:
 
198x
Take Another Look at Love (Presure)
 
1988
Colours of Love (Body Music)
 
2006
Tribute to Studio One (Studio One)
 
2007 
Greater Power (Jet Star)