Životopisy >> Abdoul Art

Abdoul Art

Vydáno dne 16. 11. 2006 (6486 přečtení)
  Boucetta Moulay Abderrahman (uměleckým jménem Abdoul Art) se narodil v Marakéši v hudebně založené rodině. To na něj mělo obrovský vliv a tak inspirován svými rodiči začal již v útlém věku zpívat.

Abdoul ArtJiž jako malý si všímal sociálních problémů a rozdílů okolo sebe, přičemž se to v podstatě týkalo také jeho rodiny. Nemohlo to dopadnout jinak, zanechalo to v něm stopu. Zřejmě také proto kritizuje jakoukoliv nespravedlnost ve své zemi.

  Velice brzy opustil studia a začal pracovat. Při práci objevil sílu "informací" a tak ve volných chvílích četl a studoval historii a informace o hnutí za svobodu. Spoustu informací se také dozvěděl z televize. Volné chvíle také trávil sportováním a spoustu času věnoval také organizacím, které pomáhají sociálně slabším.

  V roce 1990, několik let po smrti svého otce, začal uvazovat o tom, že by emigroval do Evropy. Opustil zaměstnání (pracoval v hotelu) a odcestoval do Říma. Zpočátku pro něj, jakožto mladého afričana, bylo těžké zorientovat v "pro něho" novém světě. Jakožto emigrant bez povolení k trvalému pobytu to měl velice těžké a každý den pro něj byl bojem o přežití.

  V Římě dokonce zkusil své štěstí a podepsal smlouvu s "AS Roma". Jako poloprofesionál slavil několik úspěchů, avšak po roce svou sportovní kariéru ukončil.

  V té době mu již začaly "růst" dready. Bylo to v době, kdy prodával po ulicích suvenýry turistům, byl více na očích a proto riskoval možné zatčení. V prosinci roku 1993 se sebral, opustil Itálii a odcestoval do Berlína.

  Umělec, známý jako Abdoul Art, začínal svou kariéru v podstatě jako obyčejný hudební fanoušek. Poslouchal rádio, chodil do klubů a kupoval si hudbu, která jej zajímala. A co že ho zajímalo? Byla to hudba umělců jako Bob Marley, Peter Tosh a Alpha Blondy.

  Začal psát texty a zpívat. V roce 1996 předělal místnost, ve které bydlel na malou zkušebnu. Začal častěji navštěvovat své "hudební" přátele a s nimi hrál a zkoušel své písně s ohledem na jejich názory.

 Roku 1998 se připojil ke skupině "Yadiss" jako zpěvák a s nimi vyhrál soutěž o "Nejlepší píseň". Poté nahrál demonahrávky třech svých písní.

V roce 2000 založil svou vlastní kapelu "The Herbalitz" a společně poprvé živě vystoupili. během následujících šesti měsíců absolvovali čtyři koncerty. Posledním z nich byl v září roku 2001 koncert na "Yaam Open Air Festival” (Mama Africa)".

 Po těchto úspěších, kdy se dostal do povědomí širší veřejnosti dále pokračuje v psaní svých písní a  zpívá svým "silným" hlasem.

Demonahrávky umělce jsou volně ke stažení na internetu - máte-li zájem stahujte zde

Více info a fotky na: www.abdoul-art.com

  Související články:


[Aktuální známka: 1,83 / Hodnoceno: 6x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera