Reggae a Ska >> Bob Marley a Martha Veléz

Bob Marley a Martha Veléz

Vydáno dne 12. 04. 2010 (4763 přečtení)
   Martha Veléz (nar. 1945) je americká herečka a zpěvačka pocházející z Portorika.  V květnu 1975 odjela z USA na třítýdenní výlet na Jamajku aby nahrála záznam s reggae hvězdou Bobem Marleym.


Bob Marley & Martha Veléz   Je tak jedinou americkou zpěvačkou pro níchž Bob pracoval jako producent, výsledkem něhož bylo album "Escape From Babylon", které obsahuje způlky písně samotného Boba.

   A to "Then You Are" (známá také jako "Stand Alone") , "Bend Down Low", "Happiness" (známá jako "Hurting Inside") a "Get Up Stand Up".

   Album se nahrávalo v Black Ark studiu Lee Scratch Perryho, které Martě Bob doporučil. Ze zvukové zkoušky tohoto nahrávání se dodnes dochoval archivní záznam mezi sběrateli známý jako "Martha Welez Acoustic Session With Bob Marley" ve skutečnosti jeho název zní "If you wanna Be Loved Rehealsals". Tento archív je dobrým důkazem toho jak je dnes snadné archív podle libosti přejmenovat, a následně jej rozšířit a zmást sběratele. I já sám vlastním tento záznam s chybným pojmenováním.

   Skladbu "Stand Alone" ze jmenovaného archívu, jež má sice až žalostnou kvalitu a Bobův hlas zde ani není zachycen (jako na skoro celé pásce) a přesto jde o další sběratelský skvost, Vám dávám k dispozici zde. Fotografie vznikla v době, kdy Martha pobývala na Jamajce.


Tracklist alba Escape From Babylon:

1. Money Man
2. There You Are
3. Wild Bird
4. Disco Night
5. Bend Down Low
6. Happiness
7. Come On In
8. Get Up Stand Up

   A kdo všechno na albu spolupracoval? Nebyl to jen Bob Marley s Lee Perrym coby producenti. Svou troškou přispěli i Earl "Chinna" Smith (kytara), I-Threes (vokály), The Zap Pow Horns, Winston Wright (klávesy), Al Anderson (kytara), Carlton "Carlie" Barrett (bubny) a Aston "Family Man" Barrett (baskytara).

Váš Eboko

  Související články:


[Aktuální známka: 1,20 / Hodnoceno: 5x ]Autor: Eboko | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera