Informační >> Bob Marley - Live Forever

Bob Marley - Live Forever

Vydáno dne 29. 08. 2010 (4134 přečtení)
   A je to tady. I když jsem tomu už nedával moc nadějí, konečně se dočkám oficiálního vydání jednoho z mnoha archívů. Společnost Tuff Gong se rozhodla u 30.výročí koncertu z Pittsburgského Stanley Theatre , který proběhl 23.září 1980, vydat záznam tohoto koncertu jako samostatné album. Má se jmenovat Live Forever .


Bob Marley - Live Forever   Fotografie na obalu je trošku chybně vybrána. Tuff Gong nepotěší ty fanoušky kteří by očekávali foto přímo z koncertu. Foto na přebalu pochází z jednoho vystoupení Evropské části Uprising turné, tipuji ale nejsem si zcela jist, že snímek pochází z Italského Turína .

   Album však uvede na pravou míru dnes již velmi rozšířený omyl, který jasně hovoří o skladbě "Is This Love" jakožto poslední, kterou Bob na jevišti zazpíval. Já vím a i z desky se to později dozvíte, že onou poslední skladbou je "Get Up Stand Up". Kompletní tracklist můžete najít například zde.

   V té době, toho večera, všichni v hledišti Stanley Theatre věděli, že jsou svědky historie. Bob stál na vysokém jevišti a hrdě spustil "Get Up Stand Up" a z hlediště se ozvalo „Ka Yo Yo Yo“.

   Live Forever má přesně vystihovat původní atmosféru. Má to být první album kde nedojde k žádnému vyčištění pásky, z čehož mám obrovskou radost i já. Pro zajímavost můžu uvést, že tento koncert zachytil  na magnetofonovou pásku Bobův hudební inženýr Dennis Thompson, jemuž vlastně můžeme za všechno poděkovat.

   Na dvojalbu naleznete kromě jiných také doposud oficiálně nevydané živé verze skladeb jako jsou "Comming In From The Cold", "Work", "Zion Train", "Redemption Song" a "Could You Be Loved".

Takže neváhejte a od 23.září shánějte!

Váš Eboko




Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme




Náhodný odkaz
na partnera