Reggae a Ska >> Buju Banton dostal 10 let

Buju Banton dostal 10 let

Vydáno dne 23. 06. 2011 (6411 přečtení)
   Mezinárodní reggae/dancehallová hvězda Mark Myrie aka Buju Banton si dnes u soudu vyslechl výši trestu. 10 let ve federální věznici s nejvyšší ostrahou za spiknutí s cílem obchodovat s kokainem v roce 2009.


Buju Banton   Mimo to byl také obviněn z držení střelné zbraně "na podporu trestné činnosti". Toto obvinění však bylo nakonec staženo.

   I přes prosby o shovívavost právního zástupce, dětí, herce Danny Glovera a mnoha fanoušků nakonec Buju dostal opravdu vysoký trest. Buju, zřejmě smířen se svým osudem, tento trest přijal.

   Rozsudek byl vynesen za zavřenými dveřmi. Přitomní byli pouze členové rodiny, blízký přítel Wayne Wonder, Bantonova manažerka Traci McGregor a novináři. Mnoho dalších Bantonových přátel mezi nimiž byli i Gramps Morgan a Delly Ranks nebylo vpuštěno, takže nemohli spolu s Markem vyslechnout rozsudek.

    Dva údajní Markovi pomocníci se k činu doznali, což pro ně byla polehčující okolnost, ovlivňující výši jejich trestu. Mark se odmítl doznat k činu, který nespáchal, i přesto, že by to pro něj znamenalo znatelně nižší trest.

   Po vynesení rozsudku přečetl Markův právník, David Oscar Markus, Markovo vyjádření k celé věci: "Náš život a naše osudy jsou předurčeny a bez ohledu na to, kam mne tato cesta vede vím, že jsem bojoval dobře". Jeden dobrý člověk kdysi řekl 'mám sice hlavu zkrvavenou, ale nesklonil jsem ji'. Miluji Vás a děkuji Vám za podporu. Bůh Vám žehnej".

   Markův nejstarší syn, taktéž Mark, k celé věci nedávno napsal "Nikdy to nebylo o drogách", "hodně tvrdé práce, potu a slz, to je to, co můj otec dělá, to je on". Danny Glover označil Marka jako filantropa a duchovního vůdce komunity. Herec dokonce napsal soudci následující řádky "Vaše ctihodnosti, Mark nikdy nebyl drogovým dealerem. Společnost nebude mít žádný prospěch z jeho uvěznění".

   Právník David Oscar Markus řekl, že sazba patnácti a více let, je mnohem výše než je vůbec nutné. Markus stálě věří, že dokáže Marka osvobodit a proti rozsudku by se chtěl odvolat. Myslí si, že trest je zbytečně vysoký vzhledem k Markově dosavadní bezúhonnosti a jeho charitativní činnosti na Jamajce.


   Jak reagovaly některé hvězdy na výši Markova trestu?

   General Degree se pro The Weekend Star vyjádřil takto: "Je mi líto, co Marka teď čeká. Každý člověk si zaslouží svobodu, stejně jako si zaslouží druhou šanci v čemkoliv".

   Tony Rebel k Markově uvěznění sdělil následující: "vězení není pro každého konec cesty. Viděli jsme jít do vězení Marcuse Garveyho, našeho národního hrdinu, viděli jsme i Mandelu jít do vězení, stejně tak i Malcolma X a Martina Luthera Kinga..." a dodal "doufám, že Buju využije toho co se mu stalo, dá si věci do souvislostí a využije to ve svůj prospěch, v inspiraci, kterou dával po celou dobu tolika lidem".

   Mr.Vegas uvedl, že jeho odpovědí bude skladba "Informer", že to prý bude "Buju song". Takže vyčkejme. Nejspíše nebude jediný, kdo na Markův trest odpoví písní. Vzpomeňte, stejně tak tomu bylo od začátku téhle kauzy.

   Producent a umělec Delly Ranx uvedl: "Děkuji všem, kteří se za Buju Bantona modlili. Vaše modlitby splnily svůj úkol, modlete se dál. Bůh Vám žehnej, užívejte života".Zdroje dat: Caribflyer.com, Jamaicaobserver.com, Go-jamaica.com, Jamaica-star.com


  Související články:


[Aktuální známka: 1,40 / Hodnoceno: 10x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera