Informační >> Co je to Falun Gong?

Co je to Falun Gong?

Vydáno dne 22. 06. 2005 (3486 přečtení)
  Falun Gong (nazývaný také Falun Dafa) je starobylá kultivační metoda zušlechťování mysli, těla a ducha, která sbližuje lidi mnoha národností, původu a všech věkových kategorií.

   Její žáci se snaží vést harmonický, nesobecký a ohleduplný život, který je v souladu se základní povahou a principy vesmíru, kterými jsou Pravdivost, Soucit a Snášenlivost (Tolerance).

   Součástí praxe je také soubor pěti cvičení, jejichž cílem je mimo jiné také otevření energetických drah, očištění těla, uvolnění stresu a celkové zvýšení vnitřní energie. Tato cvičení jsou vhodná pro lidi každého věku a již mnoho z nich se přesvědčilo o jejich příznivém účinku na zlepšení zdraví.

   Zakladatelem systému Falun Gong je čínský Mistr Li Hongzhi, který jej představil veřejnosti v roce 1992. Za krátký čas si Falun Gong našel mnoho příznivců a v současnosti ho praktikuje více než 100 miliónů lidí z různých zemí Asie, Austrálie, Evropy a Ameriky.

   Mistr Li napsal několik knih pojednávajících o tomto systému. Jako úvodní text slouží kniha Falun Gong, která obsahuje také popis cvičení. Hlavní dílo se nazývá Zhuan Falun, a jeho pravidelné studium je součástí praktikování. Knihy si můžete zdarma stáhnout ve složce ruzne v sekci Download.

   Kultivační systém Falun Gong neobsahuje žádné náboženské rituály, nemá žádné politické ambice ani formální členství. Veškeré aktivity vykonávají dobrovolníci a jsou zcela bezplatné.

   Všechny materiály je možno zdarma získat na internetu na adrese www.falungong.cz.

  Související články:


[Aktuální známka: 3,00 / Hodnoceno: 2x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článek | Zdroj: web falungong.czVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera