Ethno >> Corroboree - Tradiční Aboridžinské slavnosti

Corroboree - Tradiční Aboridžinské slavnosti

Vydáno dne 16. 02. 2007 (3692 přečtení)
  Aboridžinské slavnosti (mezi lidmi známé spíše jako Corroborees) jsou dramatickou ukázkou  mytické historie tohoto kmene pouze za pomoci hudby a mimiky (beze slov). Tyto slavnosti mají v Aboridžinské společnosti mnoho funkcí. Nesetkáte se však pouze s jedním podáním. Slavnosti mají mnoho různých podob.

  Jsou to většinou rituály, jež nejsou nijak utajené a skryté očím ostatních, ale probíhají v noci v táborech většinou za hojné účasti mužů, žen i dětí jakožto publika. Skupina dospělých mužů sedí v kruhu okolo malého ohně, zpívají některou z oněch prastarých písní a během jejich zpěvu druzí dekorují jejich těla podivnými a neobvyklými symboly, zpodobňující spolu s velkolepými tanci mýtické události.


 
  Slavnosti mladých, všech kteří zatím nedosáhli věku, kdy se z nich stávají dospělí, jsou taktéž důležitou součástí života kmene. Mladí aktéři, jejichž těla jsou pomalována obrazy mýtických tvorů, které reprezentují, vyjadřují mimikou a tancem jejich bájný příběh. Tyto rituály jsou pro mladé jen jedním z kroků jejich začlenění do života kmene.

  V těchto rituálech a slavnostech nesmí být a není opomíjeno nic, z čeho se mladí mohou naučit pravidla a filozofii svého kmene. Každý z rituálů mladých je něčím jiný, něčím se odlišuje od ostatních a díky němu se mladí opět naučí něco nového, co díky tomuto způsobu podání nezapomenou. V podstatě se tímto způsobem učí téměř celý svůj život.

  Související články:


[Aktuální známka: 1,64 / Hodnoceno: 11x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera