O Africe >> Doly krále Šalamouna

Doly krále Šalamouna

Vydáno dne 24. 06. 2007 (5555 přečtení)
  O těchto dolech a o Šalamounovi samotném toho bylo napsáno do dnešnho dne opravdu mnoho. Mnozí lidé se také díky některým z těchto textů pokoušeli tyto doly hledat. Marně....

  Jedním z těchto děl je i Haggardův román "Doly krále Šalamouna". Tento román, ač výborně čtivý, je hledačům Šalamounových dolů naprosto k ničemu.

  Chcete-li nějaký opravdu užitečný zdroj, musíte si přečíst Starý zákon. Konkrétně "První knihu královskou" ve které se mluví o Šalamounově loďstvu, jež každý rok přiváželo šestsetšedesátšest talentů zlata ze země zvané Ofir. Je však zajímavé, že se z těchto pramenů nedozvíte kde leží země Ofir a dokonce ani kde leží země Makedy, královny ze Sáby. Je tedy zřejmé, že v té době nebyl nikdo, kdo by nevěděl kde tato místa jsou.

  Další zajímavé informace se můžete dočíst v knize "Kebra Negast:knize o slávě králů". konkrétně tato kniha vypráví nebo spíše stopuje původ etiopské císařské rodiny a uvádí, že se její původ dá vystopovat až k Menelikovi, synovi Šalamouna a Královny ze Sáby.

  Ještě by stálo za to zmínit dílo Franka Haytera jménem "Zlato Etiopie". Právě Frank Hayter byl jedním z těch, co se vydali doly dávného moudrého krále hledat. Zasvětil tomu celý život. Podle všech pramenů sice nalezl dávný poklad, ale samotné  doly nikdy.
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera