Knihy >> Doporučujeme: Obyčejný muž

Doporučujeme: Obyčejný muž

Vydáno dne 30. 04. 2007 (3646 přečtení)
  Autorem publikace je Paul Rusesabagina. Kniha popisuje vlnu neslýchaného násilí, jež zasáhla Rwandu. Tyto události jste mohli taktéž vidět ve filmu Hotel Rwanda (kniha je předlohou zmíněnému filmu).

  V roce 1994 Rwandu zachvátila vlna neslýchaného násilí. Jen málokdo mu dokázal uniknout a pouze zcela výjimeční jedinci se mu byli schopní postavit. Jedním z nich byl Paul Rusesabagina. Pomocí diplomacie, úplatků a různých lstí se mu podařilo zachránit víc než dvanáct set umírněných Tutsiů a Hutuů, kteří nalezli dočasné útočiště v jeho belgickém hotelu v Kigali. Paul je tu s nasazením vlastního života skrýval před běsnícími gangy vyzbrojenými mačetami, které terorizovaly bezmocné obyvatele jeho milované země.

  Kniha nás provází právě těmito osudovými dny, kdy se díky své odvaze a výjimečným vyjednávacím schopnostem stal Paul Rusesabagina poslední záchranou pro stovky zoufalých mužů a žen prchajících před peklem běsnící genocidy. Velmi živě popisuje pocity bezmoci a vzteku z nečinnosti mezinárodního společenství, zoufalství, které ho zachvacovalo, když musel přihlížet, jak umírají jeho nejbližší. Po ukončení násilností nedokázal v zemi zůstat. Spolu se svou rodinou se přestěhoval do Belgie, kde si začal budovat nový život.

  Související články:


[Aktuální známka: 2,33 / Hodnoceno: 3x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera