Knihy >> Doporučujeme: Osamělý poutník

Doporučujeme: Osamělý poutník

Vydáno dne 05. 09. 2005 (4118 přečtení)
   Autorem publikace je JacK Kerouac. Kniha má 181 stran (vydání z roku 2004) ve velikosti A5, obsahuje 9 v podstatě samostatných příběhů z po sobě jdoucích období. Úryvek z knihy zde:

   V rudém soumraku byly hory symfoniemi v růžovém sněhu - Jackova hora, Štít tří bláznů, Zmrzlý karbaník, Zlatý kyj, Strašidelná hora, Fúrie, Zoufalec, Zdvižený prst, Vyzyvatel a jedinečný Mt.baker, větší než celý svět v dálce - a moje vlastní Jackova díra, ukončující hřeben Pustiny. - Růžový sníh a oblaka celá zřasená a vzdálená jak dávná nedostupná města nádherné Buddhovy země, a vítr, který si nedal pokoj - fí, fíí - hvízdal bez přestání a as od času zatřásl mou chýší.

   Na večeři jsem si dělal čínu a pekl vdolky a zbytky dával do kastrolu pro vysokou přicházející v noci za svitu měsíce jako velké zvláštní krávy pokoje - jelei s dlouhým parožím a laně a koloušci taky - když jsem meditoval ve vysokohorské trávě tváří v tvář magickému měsíčnímu jelenímu jezeru. - A pět tisíc stop pod sebou viděl, jak se v jezere zalitém měsíčním světlem převráceně odrážejí smrky a špičkami ukazují k nekonečnu......

  Související články:


[Aktuální známka: 5,00 / Hodnoceno: 1x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera