Rastafari >> Ostatní >> Dreadlocky pouze pro vyvolené

Dreadlocky pouze pro vyvolené

Vydáno dne 04. 11. 2006 (8295 přečtení)
  Již dlouho dobu se zajímám a angažuji v Rastafariánství. Abych vám to co nejlépe představil začnu u hudby, kterou Rastamani produkují a to je vám více známé Reggae. Jak řekl Bob Marley: „ Reggae je muzika stvořená Rasta lidmi“. Je to muzika kde se odrážejí vibrace Afriky, kam se také Rastafariáni upínají. Odtud byli odvezeni otrokáři v době objevení a obsazování Ameriky.

  Když otevřete spoustu knih o tomto tématu budete se divit co všechno bílý muž udělal černým lidem. A já sám se za to velice stydím. Když se rozhlédnu kolem sebe a vidím dnešní mládež a vůbec všelijaké spolky hlásající se k rasismu, je mi špatně. Víte když se zamyslíte je to veliká chyba a hloupost. Ať už nahlédnete do starých knih nebo do Bible (Genesis 1 v. 7 ) tak se tam dočtete, že Bůh stvořil muže z prachu, což dokazuje, že tento muž byl tmavé pleti. Ať už tomu věříte nebo ne z přírodních zákonitostí je to přeci jasné, že bílí vznikli z černých, protože jak byste chtěli lidi z tolika pigmentem v kůži stvořit když skoro žádný na sobě nemáte? Víte to je něco čemu se právě u spolku rasistů a podobně mohu jen smát. Popírají svou existenci a tudíž jsou hlupáky. Ale teď již zpět ke dreadlockům, nebo vám známějšímu pojmu, dreadům.
  Dreadlocky jsou popsány také ve starých knihách a je psáno, že je dříve nosili Israelité neboli boží lid. Stejně tak tomu dnes dělají Rastafariáni a jsou na své dreadlocky velice hrdí, protože to jsou ty samé jako měli Israelité. Tyto vlasy vám musí narůst tak jako narostly israelitům a tak jako rostou rastafariánům. Takže to není něco co je moderní a co si jdete udělat do salónu, protože si myslíte, že je to in. Kdepak jen tím dokazujete zase svou hloupost, protože je to jako chodit do kostela a nevědět o tom. O dreadlockách a Rastafariánství tu lidé vědí velice málo, téměř skoro nic, ale myslím si, že toto náboženství a vůbec způsob života stojí za povšimnutí. Každý má dnes Reggae spojeno pouze s pohodou a kouřením marihuany, ale to je veliký omyl. Ano marihuanu Rastafariáni kouří ale jako sakrament, jako posvátnou bylinu, která údajně vyrostla na hrobě Krále Šalamouna (Israelského krále, syna Davidova) a je brána Rastafariány jako bylina moudrosti. Kouří se pro meditaci a navázání kontaktu s Bohem ( Jahem - což je hebrejské slovo pro Boha).
  Dnes je tomu však zase jinak než by mělo být a proto se jako Rastamani setkáváme s velikým protestem a odporem, přestože jsme nic neudělali. My neprodáváme drogy ani žádné nebereme, žijeme podle Bible, podle boží cesty. A jsme špatní? Dnešní populace vyrůstá na alkoholu a podobných věcech, ale to zřejmě lidem nevadí. Ovšem když si jako Rastaman zapálíte tradiční dýmku s marihuanou tak vás všichni hned mají za toho nejhoršího. Je mi z toho špatně, protože když se vám támhle někdo nalije alkoholem, který ho oblbne a odvede jeho mysl pryč a dělá hrozné věci a mluví z cesty, tak vám to nevadí. Ale když si mezi vámi zapálím marihuanu tak vám to velice vadí i když jsem schopen si s vámi povídat normálně (ne jako v případě alkoholu kdy mluvíte z cesty). Samozřejmě je tu ta druhá stránka lidí, kteří ji prodávají malým dětem a různě s touto posvátnou rostlinou obchodují. Jenže mezi nimy a námi je rozdíl. My jako Rastafariáni kouříme tuto Bylinu jako posvátnou věc při modlení a tak dál. Tito lidé ji kouří jen proto, aby se dostali do stavu o kterém nic nevědí a pak se smějí jeden druhému a své hlouposti.
  Víte o tom to není. Je to jako jsem narážel na dreadlocky úplně to samé.Je to jako chodit do kostela a má to náboženský podtext. Dokonce je používání Byliny v Bibli z které také vycházíme (např. Žalm 104:14). Ale o tom třeba později. Teď doufám, že jsem vám alespoň trochu přiblížil dreadlocky a tuto kulturu a způsob života. A důležité je neodsoudit někoho kdo má na hlavě dreadlocky když nevíte proč je vlastně nosí a je-li jejich oprávněným nositelem tak jak jsem psal výše. Lidé vám řeknou, že tihle s těmi vlasy jsou všichni stejní, ale nejsou věřte mi. Já vás přeci také neodsoudím jako krátkovlasé, protože všichni vypadáte stejně a někdo krátkovlasý mi ublížil. Takže se vždy zamyslete než někoho odsoudíte.
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera