Příroda >> Duchovní význam květin - díl první

Duchovní význam květin - díl první

Vydáno dne 04. 06. 2005 (12981 přečtení)
Co symbolizují a čemu jsou zasvěceny některé květiny?

  AKSAMITNÍK - AFRIKÁN - Květina je zasvěcena Slunci a Venuši.Její skořicová vůně působí na probuzení lásky a smyslu pro rodinné životní štěstí.Je květem ohnivé lásky a přináší soulad a úsměv Slunce. Léčí melancholii a stává se květem odvahy pro ty, kteří v době jejího květenství koncentrují její vůni.

   ANEMONKA - Tato květina je zasvěcena Slunci a Měsíci. Charakterizuje překonání zla dobrem, přeměna zla v dobro.Anemonka souvisí s květy máku, ale uzavírání těchto květů anemonky na noc, na rozdíl od květů máku,naznačuje,že skupinná duše anemonky odmítá temno noci, tedy zlo, duchovní temno a lenost a otvírá se pouze Slunci, božské Lásce,Pravdě a Dobru.Pomáhá k nabytí moudrosti k rozlišování aspektů zla od dobra a jejich vzájemné proměnny. Červená anemonka (barva máku) je důkazem této proměny svou bílou barvou mezi středem a plátky což poukazuje na proměnu sil zla ( červená barva plátků ),na dobro ( bílá barva mezi středem a plátky ).Druh fialových anemonek mluví ještě jasněji o splynutí duše s dobrem.

   ASTRA - Tato květina nám symbolizuje astrální hvězdu.Astrám je propůjčena posvátná,mocná okultní síla jasnovidnosti.Z jejich květů za jasných večerů, když Luna stoupá vystupuje krásné zelenomodré, jasné světélkování.Vnímavým osobám poskytují velkou duchovní oporu a zmírňují rozrušení a jeho důsledky.

   AZALKA - Azalka je květ obrazu čistého lidství.Působí na zjemnění lidské povahy, uklidnění vášní a ladí člověka pro příjem vyšších sil z říše Jupitera.

   BEGONIE - Květina je zasvěcena Luně.Je symbolem trpělivé a něžné lásky ke všemu co konáme a čím se zaměstnáváme.Tak jako se její křehké květy velmi lehce oddělují od stonku, tak i my si máme býti vědomi toho,že když jednáme nešetrným ,hrubým a nevhodným způsobem ve svém životě ztrácíme velmi snadno a lehce svůj životní materiální i duchovní cíl.Květy plné ( symbolizují výsledky práce a lásky duchovní ) a květy plané ( jednoduché symbolizují výsledky práce a lásky světské ).Obojí květy jsou však nutné pro plný a dokonalý život.Náš odchod s tohoto světa má být rovněž v souladu s květy, stejně jemný a lehký jako oddělení květních lístků begonie na konci její vegetace.Její život tak jako náš ovšem tímto nekončí.Její pokračuje dál, je pouze utajen v hlízách.

   FLOXY - Floxy jsou zasvěceny Jupiteru,čistému duchovnímu lidství.Jsou symbolem mírumilovnosti harmonické duchovní povahy neosobního pocitu.Duchovní síla floxů je výdechem harmonie a posilujícím impulsem k neosobnímu životu.Společenství jejich květů nám naznačuje uspořádání lidského společenství.Velké množství květů na jednom stonku je symbolem stejnorodé duchovní skupiny bytostí, které se harmonicky vyvíjejí společným rytmickým soužitím v závislosti na stejném životním proudu éterické podstaty Slunečních sil,vtělených jednou do květin a jindy do orgánů lidstva.

   FIALKY - Fialka je zasvěcena Venuši a její barva nám naznačuje vysokou duchovnost.Je symbolem skromnosti,pokory a trpělivosti.Její přelíbezná vůně nás vede k poznání o tom, jak se jeví světu člověk vysoké duchovní jemnosti,nenáročný,láskyplný,obětavý, který si nežádá pozornosti svých bližních.Je to květ jara, který nám říká abychom vydechovali vůní skromnosti posvěcující sílu Lásky. Její magická moc je největší kdy květy fialky natrháme v pašijovém čase, t.j. na Zelený čtvrtek,Velký pátek a Bílou sobotu.Tehdy mají květy fialek největší léčivou moc.Je jim propůjčena léčivá síla v odvaru květu a listu na všechny plicní choroby při potlačení sil žluči ( prchlivost ), příčiny tuberkulozy.

původní autor:Ing. Václav Lažanský

  Související články:


[Aktuální známka: 2,20 / Hodnoceno: 361x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera