Životopisy >> Etana nemá v plánu zpomalit

Etana nemá v plánu zpomalit

Vydáno dne 09. 06. 2012 (4553 přečtení)
Je to již něco přes pět let, co vstoupila na Jamajskou hudební scénu. A nyní, s několika alby "na kontě" je její jméno známé po celém světě. A nejen jméno, ale i hlas a její poselství.

EtanaUž jedním z prvních songů, skladbou "Roots" si získala pozornost a ocitla se v reggae hitparádách celého světa. Stejně tak skladbou následující , "Wrong Adress", ukázala světu, že chce jít cestou hudby s uvědomnělými texty. A její hudba je lidem velice blízká neboť v sobě spojuje poselství lásky a boje proti nespravedlnostem a předsudkům.

"Má hudba má povznášet. Nemůže to být jen o tom, že přijdu do studia a tam spojím slova do vět. Moje hudba musí mít nějaké poselství, musí mít účel. Pokud chci, aby lidé poslouchali co říkám, musí se u toho cítit dobře", říká Etana.

V roce 2008 vydala Etana své debutové album "The Strong One". A byl to hit. Tohle velice úspěšné a velice kladně přijímané album, nahrané pod křídly VP Records umlčelo i kritiky, kteří o Etaně tvrdili, že "je jednohitovým zázrakem". Album bylo ve skutečnosti tak úspěšné, že všechny skladby z něj nakonec vyšly i jako singly. A nejen to. Po vydání tohoto alba začala Etana zaplňovat kluby a stadiony nejen v Karibiku a Severní Americe, ale také v Evropě.

"Cestování a vystupování po světě je pro mne jedním z nejkrásnějších zážitků. A zvlášť pokud je to země, kde není hlavním jazykem angličtina. Příkladem mohu uvést Španělsko či Portugalsko. Je vzrušující naslouchat davu 100.000 lidí, jak si zpívá Vaše skladby slovo od slova."

Aby své fanoušky navnadila na další album, vydala Etana hity "Free", "Happy Heart" a "August Town" (videa můžete najít na Youtube). Díky těmhle třem skladbám pak fanoušci netrpělivě očekávali vydání slibovaného alba. Etana pokračovala v práci a v roce 2011 se její dílo, album "Free Expressions", objevilo na pultech. Dokázala tak opět nejen kritikům, že není oním zázrakem, který prorokovali. Album slavilo podobný úspěch jako jeho předchůdce a tak bylo opět rozhodnuto o vydání několika singlů.

"Na albu The Strong One se podílela celá skupina autorů, ale ve většině skladeb alba Free Expressions jsem to už jen já. Já a mé pero. Byl to pro mne opravdu zážitek a celé jsem si to užila. Měla jsem prostě chuť psát", řekla Etana o posledním albu.

V jednom rozhovoru také uvedla, "byla jsem obdařena tímto talentem a rozhodně teď nemám v plánu zpomalit". Nejspíš jí budeme muset dát za pravdu, neboť na konec tohoto roku připravuje opět ve spolupráci s VP Records další album. Když se jí novináři nedávno zeptali, jak pokračují práce na novém albu, odpověděla: "Když jsem ve studiu, beru svou práci velice vážně. Ovšem, je to zábava, ale rozhodně ne hra. Pokud cítím, že něco není v pořádku, musíme to upravit. Vážím si svých fanoušků nejen proto, že mě podporují skrze nákup mých alb a tím, že přijdou na koncert. Hlavně proto, že mi dali možnost být tam kde jsem a proto jim musím dát to nejlepší."

Zmiňovat se o všech oceněních, která již Etana stihla za svou poměrně krátkou kariéru získat, nemá smysl. Nicméně alespoň některé z nich bychom nejspíše zmínit měli. Pro ní samotnou jsou prý nejdůležitějšími oceněními "Nejlepší zpěvačka roku" a "Kulturní umělec roku" udělované pod EME Awards. Hodnocení kritiků, ceny, které obdržela, ale i její poměrně velká fanouškovská základna; to vše svědčí o jejích kvalitách. Přesvědčit se o nich můžete sami. Etana letos vystoupí na Slovenském festivalu Uprising.
 

  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 6x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera