Rastafari >> Haile Selassie I >> Haile Selassie o náboženství

Haile Selassie o náboženství

Vydáno dne 29. 05. 2012 (4113 přečtení)
Těší mne zejména to, že práce této konference byla věnována čistě náboženským a duchovním záležitostem a byla prostá jakýchkoliv politických úvah.

Trinity Cathedral in Addis Abeba
Trinity Cathedral v Addis Abebě, 1971 Abune Theophilos líbá Selassieho ruku

Je více než vhodné, aby církev, jakožto symbol míru, následovala cestu míru ve všech částech světa. Světový mír může být udržen i právě díky Milosti Boží a skrze modlitby svatých otců. Pravdivost tohoto faktu je zřejmá celému lidstvu.

A právě proto se stalo vznešenou odpovědností křesťanů, jakož i lidí ostatních vyznání a jejich vůdců po celém světě, aby se modlili a tvrdě pracovali pro zachování světového míru.

Vždy jsem byl věřícím, už od dětství. Od chvíle, kdy mne náš otec, Ras Makonnen, začal učit přikázání našeho Otce Stvořitele.

Nicméně nepovažuji svou víru za "jedinou pravou" a poskytuji lidem svobodu, nechť vyznávají náboženství jaké sami budou chtít.

Věřím ve sjednocení církví, což je důvod proč jsem byl opravdu šťasten, že jsem se mohl během naší cesty po Itálii setkat s papežem Pavlem VI. Přijal nás velice přátelsky a já seznal, že je silným a moudrým mužem pracujícím a usilujícím o církevní jednotu,  tak jako já.


Selassieho setkání s papežem Pavlem VI.
Vatikán, 1970

Selassie a Kyrillos VI.
Selassie a koptský papež Kyrillos VI.
 v roce 1960


Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera