Rastafari >> Haile Selassie I >> Haile Selassie o svém božství

Haile Selassie o svém božství

Vydáno dne 11. 08. 2012 (3903 přečtení)
V jednom z rozhovorů, které Haile Selassie I. poskytl se reportér zmínil o tom, že jej mnoho křesťanů považuje za reinkarnaci Ježíše Krista. Co mu na to císař odpověděl si přečtěte níže.

Haile Selassie ve své knihovněNovinář: "Vaše výsosti, na celém světě je několik milionů křesťanů kteří věří, že Vy jste reinkarnací Ježíše Krista."
 
 
Haile Selassie: "Ano, s tím jsem se již setkal. Mimojiné jsem se osobně setkal s Rastafariány. A i jim jsem řekl, že jsem pouhopouhý člověk, tak jako oni a také že jednou mne nahradí právě se rodící nová generace. To aby si uvědomili, že možná dělají chybu, neboť lidská bytost není Bohem, ale od Boha pochází..."

"Ježíš žil od narození příkladným životem, životem který by měli lidé po celém světě napodobit. Tenhle život a víra nám má přinést jistotu, spasení, mír a harmonický život zde na Zemi. Právě proto bychom měli vynaložit veškeré úsilí na to, alespoň se tomuto životu přiblížit, tomuto dobrému příkladu jež nám ukázal."
 
"Je pravdou, že lidstvo není dokonalé. Často děláme chyby, poměrně často také hřešíme, ale jako Křesťané hluboko v srdci cítíme, že nám tyto drobné chyby Všemohoucí odpustí. Tedy v případě, že je uděláme ve snaze konat dobré věci. Řekl nám, že kdo Jej bude hledat, ten Jej najde. Proto i já následuji Ježíše Krista."

Haile Selassie I. o svém božství a o křesťanství (datum bohužel nevím)
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera