Rastafari >> Haile Selassie I >> Haile Selassie o toleranci

Haile Selassie o toleranci

Vydáno dne 10. 04. 2013 (3570 přečtení)
Je mi velkou ctí, že Vám mohu na tomto opravdu významném shromáždění předat pozdravy etiopského lidu. Lidé Etiopie spolu s lidmi Trinidadu a Tobaga spojili své síly v dlouhodobé snaze vytvořit pro sebe a své potomky lepší život. Mnohdy čelíme stejným problémům. Naděje i touhy, které naši lidé sdílejí vycházejí z povahy a víry člověka. A nejspíše i proto existují mezi našimi národy silné a dlouhodobé přátelské svazky.


Vaše role zástupců lidu je právě v této době velice důležitá. Jak správně zastupovat lid, to je otázka, která již dlouhou dobu svádí k diskusím politology a filozofy.
 
Rozvojové země a život v nich zavdávají stále nové a nové podněty k zamyšlení učencům, jenž se následně zabývají množstvím leckdy ožehavých až výbušných témat a otázek národního a institucionálního rozvoje.
 
Existuje mnoho překážek a faktorů, jež mohou bránit rozvoji země. V širším smyslu slova tak mohou i úzce národní a ideologické zájmy ohrozit nejen pokrok, ale i jednotu našeho lidu v cestě za ním.

Snad nikdo již dnes není tak hloupý, aby si myslel, že národ jako takový je dokonalý a jednotný celek, jak v otázkách ideologie tak víry. A pokud o toto někdo bude usilovat, záhy přijde na to, jak marné tyto snahy jsou. Vládnoucí systémy, pokoušející se o takový "dokonalý" celek, byly zpravidla oslepeny fanatičností a svou předpokládanou neomylností a díky tomu neměly dlouhého trvání. Jediný systém, který může přežít je ten systém, jež je připraven tolerovat nesouhlas a kritiku a bere je v potaz, včetně všech aspektů sociálních a politických vztahů.

Tolerance nesouhlasných názorů a kritiky na úrovni vlády vychází z předpokladu, že vláda je tu proto, aby sloužila obecnému prospěchu svého lidu. Vládní úředníci dostali spolu s hlasy důvěru lidu a měli by tedy ve prospěch lidu pracovat.
 
Stejný princip vzájemné důvěry existuje mezi členskými státy mezinárodních organizací. Členové těchto organizací musí dodržovat určitá pravidla a držet se kroků ku prospěchu všech členů.
 
 
Haile Selassie I., během návštěvy Trinidadu, 18.duben 1966
 
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera