Rastafari >> Haile Selassie I >> Haile Selassie o vzdělávání žen

Haile Selassie o vzdělávání žen

Vydáno dne 14. 10. 2012 (3568 přečtení)
Tentokrát jsem si vybral k přeložení jeden z nedatovaných projevů Haile Selassieho, v němž se zmiňuje o stanoveném plánu vzdělávání žen v Etiopii. Nejen, že není známo datum kdy tato slova vyslovil, ale ani kde a za jakých okolností.


Haile Selassie v dívčí škole


Když se podívám na naše chlapce, jsem spokojen s jejich pokroky. Naděje, které jsme do jejich vzdělání vkládali byly naplněny. Avšak vyhlídky ve směru vzdělanosti žen jsou vpravdě děsivé. Je to tak trochu jako by v útlém věku zemřely a zanechaly své rodiče bezdětné. Jakmile totiž dívky objeví možnost vzdělávání se, jsou buď z vůle rodičů či z vlastní vůle, provdány.

Zdá se, že peníze které jsme vynaložili na dívčí školy přijdou vniveč, jelikož když už dívky do škol nastoupí, ukončí studium dříve než získají alespoň základní vzdělání. Pokud tento stav přetrvá, jak můžeme dosáhnout našich cílů ve veřejné vzdělanosti, které jsme si naplánovali či plánujeme?

Dnes se již ženy nespokojí jen s rolí žen v domácnosti. Ve většině zemí světa se ženy snaží dosáhnout na vysokoškolské tituly, aby se tak mohly více podílet na vývoji a směru, kterým se vydává jejich komunita či celý národ. V době válek ženy stejně jako muži slouží své zemi a některé z nich dokonce bok po boku s muži bojovaly proti nepříteli...


Haile Selassie I. na téma vzdělanosti žen. (nedatováno)
 
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera