Reggae a Ska >> Label Makasound padl za oběť pirátství

Label Makasound padl za oběť pirátství

Vydáno dne 07. 03. 2011 (4163 přečtení)
   Francouzský label Makasound, významná Evropská spojnice s Jamajkou padla. Jak uvedl jeden ze zakladatelů, label padl za oběť pirátství.


Makasound   "Vše se stalo v posledních týdnech, label již zastavil jakoukoliv činnost jak ve studiu tak online," uvedl Nicolas Maslowski, spoluzakladatel společnosti v rozhovoru pro Sunday Observer.

   Dluh labelu se nyní pohybuje v milionech jamajských dolarů.

   Label distribuoval alba pro Altona Ellise, Winstona Mc Anuffa, Black Roots, Leroy Smarta, The Rastafarians, Mikey Ras Starra, The Slickers, Rub A Dub Soldiers, Carla Harvyho, Delroy Williamse a mnoho dalších.

   Makasound byla založen v roce 2002 Nicolasem Maslowskim a Romainem Germou. Začinal jako malý label a v brzku vyrostl ve velký a respektovaný francouzský label. "Nelegální stahování je jedním z velkých problémů, ne-li hlavním. Francouzi mají prý největší podíl na nelegálním stahování ve světě. Díky stahování klesá i kvalita produkované hudby, nejsou na ní peníze," řekl Maslowski. V letech 2004 - 2010 prý podle zprávy "Digital Music report" od Mezinárodní federace hudebního průmyslu poklesl prodej o 31%.

   Jak jsme již výše uvedli, společnost již kompletně pozastavila činnost a dokonce již byl jmenován likvidátor, aby vyřešil účetní a právní závazky. Společnost na svých stránkách mimojiné poděkovala veřejnosti, která je po devět let podporovala, dále pak všem umělcům, producentům a zaměstnancům, s kterými pracovali.

  Související články:


[Aktuální známka: 2,00 / Hodnoceno: 1x ]Autor: [přejato] | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera