Informační >> Marihuana jako zabiják bakterií

Marihuana jako zabiják bakterií

Vydáno dne 05. 11. 2008 (4057 přečtení)
   Marihuana může být nazývána jako "zázračná droga" a po uveřejnění posledních výzkumů to skutečně nebude jen nadsázka.


Marijuana health   Italští a Britští vědci zjistili, že právě ona aktivní složka v marihuaně, tetrahydrocannabinol (chcete-li, THC) a pár s ní svázaných látek ničí bakterie a částečně také mikroby. A to i ty, které jsou odolné vůči jiným lékům a látkám.

   Můžete namítnout, že to není žádná novinka a budete mít samozřejmě pravdu. Vždyť marihuana se pro své účinky používá v lidovém léčitelství již nějakou dobu. marihuana a přípravky z ní se například používají proti kožním a jiným infekcím.

   Výsledky výzkumu, jež prováděl Giovanni Appendino z University of the Eastern Piedmont byly publikovány v "Journal of Natural Products". Výzkum byl zaměřen na kanabinoidy, které nejsou psychotropní a to z důvodu jejich případného využití ve zdravotnictví.

   Vědci však tvrdí, že neví jak kanabinoidy fungují, ale ví, že by mohly být užitečné v antibiotické léčbě. K tomuto využití však bude třeba ještě mnohem více pokusů a testů. Jedno je jisté, kanabinoidy a jejich složky jsou účinné v boji proti stafylokokům a také k prevenci infekcí kůže.

  Související články:


[Aktuální známka: 1,44 / Hodnoceno: 16x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera