Zajímavé akce >> Měsíc černošské historie

Měsíc černošské historie

Vydáno dne 31. 10. 2006 (4433 přečtení)
  Již toto pondělí 30. října začínají letošní oslavy Měsíce černošské historie v Praze a v Plzni.  Zahájení proběhne od 18 hodin v pražském kině Atlas, kde bude promítnut film ghanského režiséra Kwao Ansah, Láska po Africku (Love Brewed in an African Pot) a otevřena výstava mladé kanadské fotoreportérky Dany Wilson: Na cestě po východní Africe: Z Kampaly do Mombasy.

  V rámci festivalového týdne budou v kině Atlas dále uvedeny filmy Africké dědictví, Hádej kdo přijde na večeři, Mississippi Masala a další (Kino Atlas, Sokolovská 8, Praha 8, 2 min. od stanice metra Florenc).

  V pátek 3. listopadu budou pro návštěvníky Divadla Disk v Karlově ul. v Praze připraveny workshopy africké kultury - potisk látek, keramika, malování na obličej. Program začíná od 14 hodin představením pro děti "O zlém a lakomém Mbitangolo".
Vstup na pražské akce zdarma.

  Plzeňská část se bude konat v divadle Dialog, kde budou od úterý 31. října vystaveny obrazy ugandských malířů. Plzeňské o.s. Cultura Africa, které se na celé akci podílí, zde během festivalového týdne uspořádá několik odpoledních dílen a divadelních představení v podání africko-české skupiny TukuTiko. Večery budou také v Plzni patřit promítání filmů. Ve středu 1. listopadu proběhne na půdě Západočeské univerzity v Plzni akademické fórum za účasti Afričanů a českých diplomatů působících v Africe na téma: "Dědictví a horizonty: odkaz černošských národů a výzvy 21. století."

  Vyvrcholením akce bude koncert v plzeňském klubu Anděl (sobota, 4. 11.), na kterém vystoupí kapela Tshikuna (Kongo, Gambie, ČR). Koncertu bude předcházet taneční vystoupení - ukázka namibijského svatebního rituálu Engoma. Vstupné 100,- Kč.

www.humanitasafrika.cz
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera