Rastafari >> Ostatní >> Misie Nyahbinghi

Misie Nyahbinghi

Vydáno dne 22. 05. 2005 (4431 přečtení)
Nyahbinghi hází kámen, velký kámen na Babylon......

......Toto je skutečný význam slova Nyahbinghi („Smrt černých a bílých utlačovatelů“). Tento výrok se objevil v roce1935 v mezinárodním tisku, když noviny po celém světě informovali, že Haile Selassie byl hlavou mocného afrického kultu válečníků Nyahbinghi. Skutečně: Pět let před tím než se tato zpráva rozšířila, byla Jeho Císařská Výsost při jednom tajném setkání 82 afrických delegátů v Moskvě korunován na Krále Nyahbinghi.

Africké hnutí Nyahbinghi bojovalo od posledního desetiletí 19tého století až do 50tých let 20tého století, proti koloniálním okupačním vojskům. Přesně se o původu tohoto hnutí nic neví, ale pravděpodobně pocházelo z Východní Afriky, z regionu nacházejícího se na dnešním území Jižní Ugandy a Severní Rwandy. Na tomto území vládla královna, které jméno se podobalo jménu Kultu; jmenovala se královna Nyavinghi. Vypráví se, že bojovala proti kolonialistům, které nakonec usmrtila.

Mimo tuto antikolonialistickou variantu je Nyahbinghi také titul Teokratických kněží, živoucího řádu Svatých s Dreadlocks. Původ tohoto řádu leží mnohem víc zpět v čase, než antikoloniální války v Africe, protože Iahcongo “je nejstarší Rastafariánský řád, který vznikl v raných dobách, když Cherubíni a Serafíni kolem Duhového trůnu His Almighty Omnipotent Majesty Emperor Haile Selassie I zpívali a Jeho světili.“ (Rada Starších). Tradice Nyahbinghi počala s Melchisedekem. On je nejvyšším knězem řádu Nyahbinghi, Dokonalý Bubeník a Mystický Božský tanečník, “Který je bez Otce, bez Matky a bez rodokmenu, bez počátku a konce života, obraz Božího Syna: tento Melchisedek zůstane knězem navždy“ (Hebaerbrief 7,3).

Skrze proroka Mose (Mojžíše) vykvetli řády věd, zákonů a kněžích Nyahbinghi v obci Izrael- Etiopie. „Bongo- I Mose (Mojžíš) vynesl nejvyšší zákony přirozené nauky o stvoření na denní světlo,tak aby všichni mohli vidět, že on byl vědcem Nejvyššího Jáství, Rastafari… Bongo- I Mose (Mojžíš) udělal začátek a slouží jako příklad, který mohou všichni následovat. Toto ho vyneslo na pláně nejvyšší, kterých bylo kdy člověkem na zemi dosaženo“ (Ras Mweya F. Masimba in I Forward The Sword).

V raných 40tých letech zažila tradice Nyahbinghi od Melchisedeka a Mose (Mojžíše) znovuzrození skrze Rastafariánské hnutí a zvláště skrze společenství (Obec) Dreadlock’s Youth Black Faith (YBF), rodného města dnešního Teokratického Domu řádu Nyahbinghi. Prorok a věštec Ras Boanerges (alias Bongo Watu) a Bratři jako Phillip Panhandle a Bredda Artur vzaly do ruky hůl Anděla Nyahbinghi, který sloužil již Mosemu (Mojžíšovi) a vybudovali kněžskou správu Rastafariánské tradice, zakládající se na bratrství, a ne na nerozdělitelném vůdcovství každého proroka. Dříve bylo fyzické centrum Nyahbinghi činnosti na 9th Street v Kingstonu, kde jak říká Jah Bones- „měl (Bongo Watu) velký pozemek se zhruba čtyřmi domy, ve jejich středu svatostánek v jehož trámoví byl zavěšen Buben. Příkazy Rasta Livity byli přísně dodržovány. Muži, ženy a děti žili na tomto území povzneseni Ital Dreadness“.

Ras Boanerges sám, informoval Eleanor Wint o tom, že „když Sylvia Pankhurst přišla na Jamajku s letáky a dokumenty o tajné zbrani Císaře- Černošské internacionále, dalo mi to inspiraci k založení Youth Black Faith. Měli bychom uctívat Já ( I ) v podobě Krále. Když Já ( I ) volal Mose (Mojžíše), On promluvil „řekni jim: Já jsem, Ten kdo jsem“. Já ( I ) je svědectvím jedince. Nařídil, abychom se v Jeho jménu pozvedly a na základě Jeho jména budeme trpět pronásledováním. Nemůžeme popírat Pravdu…Jeho Výsost Haile Selassie I, Božskost, Korunovaný panovník…“ a „i přes to, že kážeme Pravdu, bude námi pohrdáno a budeme obviňováni z bláznovství. To jsme čekali (Lukáš 6, 22 a Matouš 5,11)… Když jsme tenkrát ve 30tých letech začínali, nazývali nás mužský s černým srdcem, vrahy a lidožrouty. Dnes tvrdí, že dětem vyprávíme zlé lži… Tak to začalo a stejně tak to půjde dál.“

„Dnes potřebujeme sílu, čest a schopnost každého, k dokončení toho, o co usilujeme… Za naplnění černošské emancipace, za Šalamounův Trůn od Haile Jesse, za kněžská povolání od Levi a Juda musíme povstat… abychom upevnily náš fundament. Protože co mohou dělat poctivý, když je zničen základ? Vy Bratři z dálek, kteří nemůžete vidět dílo řádu Nyahbinghi- buďte pokorní a doufejte s námi.“ (Ras Boanerges k Bratrům na Mezinárodním setkání Teokratů v raných 80tých letech dvacátého století).

V roce 1983 jeli Ras Boanerges a několik dalších Rasta Starších (Rastafari Elders) jamajského Domu Nyahbinghi na Barbados a Grenadu, kde Bratři vyložily v mnoha Reasonings a veřejných rozhovorech Livity Nyahbinghi Rastafariánů. Následující výroky pocházejí z rozhlasového rozhovoru, který vedl neznámý novinář z Barbadosu se Staršími.

-Bongo Kosmos

  Související články:


[Aktuální známka: 2,00 / Hodnoceno: 4x ]Autor: R.Gengi | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera