Knihy >> Moudrá hlava císařova

Moudrá hlava císařova

Vydáno dne 01. 12. 2014 (6595 přečtení)
Lidé dnes věří v život v míru, ačkoliv v minulosti jen hledali prostředky pro "odložení" konečného zúčtování.

V časech jako jsou tyto, v časech válek a jejich dozvuků; v časech kdy se epidemi AIDS šíří napříč naším africkým kontinentem tak jako zloděj temnou nocí; v časech kdy africký lid a lid mnoha dalších "zaostalých států stále žijí pod hranicí chudoby stanovenou Organizací Spojených Národů; v těchto časech se kniha "The Wise Mind of Emperor Haile Selassie I of Ethiopia" stává důležitou v našich životech.

Císař Haile Selassie I byl sesazen z trůnu během puče vedeného plukovníkem Mengistem v roce 1974 ačkoliv se mu velice tvrdošíjně bránil. 
 
"Císař Haile Selassie I však uvedl své stanovisko, že si nepřeje
a nikdy nepřál další prolévání krve svého lidu a nikdy nevydal
rozkaz, který by k tomuto vedl. Ačkoliv stále vládl Etiopii, vzdal
se v podstatě bez boje jelikžo šlo o boj, který netoužil vyhrát."
 
Selassie byl posledním úřadujícím monarchou Etiopie. Byl dalším z rodu, jehož kořeny sahají až ke Královně ze Sáby a Králi Šalamounovi. Etiopie má velice bohatou historii a dkonce byla označena za matku starého Egypta.
 
Výroky uvedené v této knize byly vybrány jeho vnukem, princem Ermias Sahle Selasiem, jedním ze členů královské rady Etiopie.
 


Pro inspiraci úryvek z knihy The Wise Mind of Emperor Haile Selassie I of Ethiopia (E. S. Selassie) vydané v roce 2004, kterou je možno v případě zájmu zakoupit u Frontline Books.

  Související články:


[Aktuální známka: 1,18 / Hodnoceno: 11x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera