Rastafari >> Ostatní >> Naléhej aneb slova posílení pro bratry

Naléhej aneb slova posílení pro bratry

Vydáno dne 14. 03. 2007 (4454 přečtení)
   Láska ke každému z nás přichází různými cestami. Někteří ji poznají ihned a u některých přichází pomalu.S Pauline to byl nejromantičtější příběh, protože jsem jí miloval již před naší schůzkou. Vídal jsem jí kolem již dlouho před tím, než jsem s ní vůbec promluvil, takže jsem jí viděl i tehdy, když jsem nebyl zaslepen láskou. Byl jsem jejím tajným obdivovatelem, dokud jsem k ní  jednoho dne nepřišel a neřekl jí, že jí miluji.Na poprvé jsem nedostal pozitivní reakci... protože, víte, láska někdy přichází z neznámých míst!

   Vyrostl jsem v domě plném lásky, a to je to, co jsem se naučil. Když nemáte milující domov,  jste pak horší než pouliční pes. Šťastná rodina plná lásky nepůsobí vždy na výchovu dětí a rodinných vztahů násilnými zákroky, a tak jestli je to násilí čím se snažíte vidět sílu mé rodiny, potom ji neuvidíte. Pauline a já jsme pochopili, že je rodičovskou povinností zařadit děti, aby převzali zodpovědnost v budoucnosti. V mé rodině je mezi námi všemi naprostá důvěra.Víme, že to společně můžeme zvládnout. Důvěra je hnojivem lásky. Když se mně zeptáte jak zůstat 26 let ženatý jako Pauline a já, řeknu vám, aby jste respektovali svou ženu. Je zde spoustu cest jak ukázat lásku, ale je zde jedna část lásky, kterou nikdy nemůžete zapřít, a tou je respekt.To, že nerespektujete ostatní  mi ukazuje, že nerespektujete sami sebe. Respekt pro vaší ženu je znakem inteligence. Neukazujte se jako ignoranti! A dejte jí bezpodmínečnou lásku. Pauline... je pro mě symbolem síly! Respektuji ji a vážím si jejích nápadů. Někteří lidé říkají, že  vládne muž, ale já říkám, že nikdo. Zkuste se vzájemně pochopit. A nikdy – absolutně nikdy nebojujte se ženou! V tom momentu, kdy vztek přebírá zodpovědnost,  pamatujte, nic není tak zlé, aby jste o tom nemohli  mluvit. A nemyslím slovní nadávky, nikdy. Nesouhlas je plný pocitů, ale pamatujte, žádný z nich není silnější než láska. Když vy dva nesouhlasíte, řekněte jí ( a to je to co jsem řekl Pauline), „Zlato, máš svůj názor a já mám svůj.Počkejme a uvidíme co bude lepší dříve nebo později, čas nám ukáže nejjednodušší cestu.“Čas může eliminovat mnoho problémů a přináší odpovědi. A víte co? Faktem je, že když muž dělá hloupé závěry mohl by ženu uhodit. A toto je jeho pět špatných přátel: zneužívání, odmítání, nadávky, strach a pochybnost. Posilte lásku ať stoupá vzhůru, neubíjejte ji až začne klesat dolů! Protože láska neroste na kamenné zemi. Když nadáváte své manželce před dětmi, učíte ji nerespektování a děti Vás poté také respektovat nebudou.

  Když nadáváte své ženě za zády svých dětí, v soukromí když to nevidí, stále to přináší žal, protože vychovává děti v slzách. Silný muž neřeší trable násilím, jako je nadávání ženě před dětmi, když je naštvaný.

  Silný muž neřeší násilí násilím, jako je tomu v reakci na násilného muže. V tom horkém momentu, kdy vás  může vztek ovládnout, co můžete dělat? Jestli jste poslouchali slov venkovského zpěváka Charleyho Prida, víte, že „Nepotřebujete bojovat, aby jste byli mužem. “Násilí je Temnota v celém svém významu. Nevkračujte do takové díry. A poslouchejte, násilí vás může zavést do vězení, kde je jen  jeden špatný muž a tím je Dozorce! Nezáleží na tom jak suroví jste, ve vězení nejste nejhorším. On ano. Dostaňte se do toho sytému a potom budete mít hlupáky všude kolem sebe a budete jim muset říkat „Pane“ – nepůjde to jinak, nikdy! Obvykle Síla nemůže přebít Pravdu – kromě toho ve vězení – tady Síla vždy přebije Pravdu. Mají hůl. Nevidím sám sebe jako rváče. Tak když tyto momenty hněvu přijdou, zamyslete se nad sebou: “Jak mohu sbalit všechny své svobody a složit je dolů do separace? “A potom se zastavte.

  Když v těchto dobách dojde na záležitost „přežití“, nejprve vzdejte dík tomu co jste měli předtím, než  zčervenaly vaše oči tím co nemáte a potom co můžete mít. Dostanete svou výplatu za práci jež děláte. Když mi bylo devět, mí učitelé mě naučili tento paměťový klenot, „Nesmím ztratit svou sílu mládí líným laškováním. Musím zasadit bohaté sémě, aby plodily ovoce až budu starý.“Po všech těch letech si stále tato slova pamatuji a snažím se podle nich žít.

  Když začnete upadat – a to přijde na každého – tak si pomalu opakujte 23. Žalm. Nebo ještě lépe, nečekejte na to, co se stane, dělejte to pravidelně třikrát denně. Já si také čtu každý den Bibli Krále Jamese, přestože je to jen jedna verze. A neztrácím čas čtením fikce, to vás nikam nedostane. Nejlepší kniha je založena na jedné věci – co skutečný život a skutečné události učí člověka. Můžete se odtud  poučit. Další denní zvyk, který dodržuji a pomáhá mi, je práce na zahradě. Sázím si svou vlastní zeleninu, když mohu. Pomáhá mi to komunikovat s Jahem. Trocha zahradničení je velmi prospěšná. A směji se. Ujistěte se , že se smějete, je to velmi zdravý zvyk! Podívejte se směrem ke Slunci, sněhu nebo květinám. Nejsme schopni vytvořit takové věci sami. Nezáleží na tom jak velký muž je, zkuste ho požádat, aby pro vás stvořil byť jen polovinu lžíce vody, nemůže. Nezáleží na tom jak rozzlobený silný lev je, stále musí hledat vodu, aby se napil. Nebojte se, je tu něco většího než velký muž.

  Nejsem moc velký mluvčí a specielně nemám rád hovory o sobě samém. Preferuji sledování světa a debaty o něm. Mír, který mám uvnitř, přichází se všemi těmito věcmi. Vzdávám dík za to, co mám. Naslouchám potěšujícímu zpěvu života. Každý den zapaluji venku veliký oheň a dívajíc se skrze něj vidím vše, co se děje na tomto světě. Tento den, ve kterém žijeme je zítřejší včerejšek a dnešek byl včerejším  zítřkem. Každý a všechny dny jsou ovlivněny minulými, přítomnými a budoucími dny.

  Všichni mladí muži by měli mít tiché místo, kam mohou odejít a přemýšlet. Ne bar – to není tiché místo. O některé věci se musíte starat sami. Ne vždy Vám Vaše rodina může pomoci. Avšak alkohol a drogy také nejsou nejlepšími pomocníky. Každé vědro sedí na svém dně. A ještě jedna věc, nenásledujte to co dělají vaši přátelé bez toho aniž by jste o tom nejdříve přemýšleli. Zlozvyky se lehko učí ale hůře odnaučují! AMEN.


původní článek: Slova posílení pro Bratry.  (Joseph Hill)

Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera