Informační >> Něco k tomuto webu.......

Něco k tomuto webu.......

Vydáno dne 11. 09. 2005 (3099 přečtení)
Zde najdete pár informací ohledně tohoto webu.

   Mou původní myšlenkou proč vytvářet jakýkoliv web bylo shánět a uveřejňovat informace o etnických hudebních nástrojích. To proto, že jsem v té době byl vlastníkem Didgeridoo, Dešťové hole (Rainstick) a dvou malých keramických bubínků. Tyto nástroje mne tak zaujaly až jsem po netu začal hledat informace o dalších nástrojích a objevil jsem Brumli (Jew's harp) a Čaringu (Rhombee, Bull Roarrer). Čaringa mne zaujala hlavně díky filmu Krokodýl Dundee (kde byly proneseny věty, cituji: "Kam jdeš?", "Jdu si zatelefonovat!") a tehdy jsem čaringu spatřil prvně. A co se týká brumle tak na ní jsem narazil na webu a zajímalo mne jak se na tento nástroj hraje. Dokonce jsem našel informace o tom, že naše vlast měla v 18.století virtuóza na brumle, který se svým vystoupením cestoval po celé Evropě. A tak po cca ročním shánění jsem brumli konečně objevil v jednom malém krámku s hudebninami a zakoupil ji. Tak to byl takový začátek toho všeho.

   Jak sami můžete dnes vidět, tak z webu pouze o ethno nástrojích sešlo a na tak se zde věnuji i jiným věcem například reggae a rastafari. Jak jsem se seznámil s reggae? To si můžete přečíst ve článku Hudba Boba Marleyho. A od reggae už byl malý krůček k rastafari a jeho myšlenkám. Vždyť reggae skladby povětšinou jsou nositelem poselství a hodnot rastafari. Stalo se co se zřejmě stát mělo. Začal jsem hledat různé informace o rasta a reggae na netu stejně tak jako po krámcích jakákoliv CD s reggae a dancehallem. Na netu jsem našel web http://rastafaria.webz.cz/ (ze kterého mimochodem vzešel web rastaman.cz). Tato stránka byla pro mne v začátku zdrojem spousty informací. A jak jsem "stárnul" hledal jsem na internetu další informace. Narazil jsem na spousty stránek s množstvím článků a postupně se s autory / webmastery některých webů / článků dohodl na překladu a použití článků v češtině. A tak vlastně začal vznikat tento web zameřený i na jiné info než jen Ethno. Možná díky tomu, možná i díky fotogalerii plné fotek ze spousty akcí Radia1 a jiných, také díky reklamě v Rádiu1 (díky ti Dj Kayo), díky spřáteleným webům a dík mé aktivitě na fóru rastaman.cz se zvedá návštěvnost tohoto webu. Čímž jsem velmi potěšen. A proto se snažím stále něco na webu dělat.

   Nyní připravuji několik novinek jako možnost registrovaných uživatelů přidávat články a nějaké další, které si však zatím nechám pro sebe ;-) Myslím však, že se můžete těšit.

   Jedna věc mne však začíná trápit a tou je nedostatek času na překlady článků. Proto bych byl rád kdyby se mezi Vámi našli lidé, ochotní občas ve volných chvílích přeložit nějaký ten článek (případně nějaký sami napsat), protože bych byl nerad kdyby web začal stagnovat.

   S pozdravem Mr3ska

  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 2x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera