Informační >> Nové filmy nejen Jamajské produkce

Nové filmy nejen Jamajské produkce

Vydáno dne 05. 12. 2009 (4484 přečtení)
   Přinášíme Vám pár informací o chystaných filmech z Jamajské produkce (a nejen té). Je zajímavé sledovat, kolik se toho na nás chystá v příštím roce.


Jack Ruby & I-Roy   Tím prvním je dokument o reggae hudbě ze sedmdesátých let. Vyjde bohužel jen v limitované DVD edici. Ne zrovna často máte tu možnost vidět autentické záznamy ze sedmdesátých let a tak, budete-li mít možnost dokument koupit, neváhejte....

   O reggae té doby bylo natočeno mnoho dokumentů, žádný z nich však není jako ten, který snad v brzku vyjde. Jde totiž o autentické záznamy z těch let, zkrátka skoro 35 let starý filmový materiál. Film by měl podle všeho vyjít během několika nadcházejících měsíců.

   Ve filmu najdete i několik záběrů Boba Marleyho a The Wailers (včetně I-Threes) z vystoupení na Schaefer Music Festival, začátky Tootse a jeho The Maytals ve studiu, Jacka Rubyho s I-Royem (jeden ze dvou záznamů, kde můžete vidět I-Roye), dále se dozvíte něco o počátcích jamajských obchodů s deskami. Na vlastní oči uvidíte takzvané "rude boys" jak se prochází po městě a také se setkáte s nyahbinghi bubeníky.

   Zvláštností filmu jsou jeho záběry, jež nám zprostředkovávají jakési filmové okno do části historie Jamajky a jejích obyvatel.


   Dalším filmem je snímek nazvaný "Tribes", jež momentálně dokončil Ras Kassa. Kassa je znám díky kvalitním videoklipům k hudbě z Jamajské produkce. Výše zmiňovaný film by měl být součástí kampaně MTV nesoucí název "Staying Alive" a natáčel se na Trinidadu. Jeho premiéra by měla proběhnout 6.prosince tohoto roku v Londýně.

   Kampaň "Staying Alive" vznikla roku 1998 a je kampaní zaměřující se na prevenci HIV a AIDS.


Don Letts   Rád bych zmínil také dokument "Carnival!" který vypovídá o nepokojích na karnevalu v Notting Hill v Londýně. Film natočil hudebník a filmař Don Letts (na fotografii stojí proti policejnímu kordonu). Tímto způsobem chtěl připomenout dění té doby a sdělit tak světu své pocity v těch dnech napětí. Je to jakýsi ukazatel cesty multikulturalismu.


   V novinkách jsem také zmínil chystaný dokument o hvězdě roots reggae Hughu Mundellovi. Na to jsem sám velice zvědav, neboť do dnešní doby se ví jen o dvou záznamech, na kterých můžete Hugha Mundella vidět. No, uvidíme co nám Jamajka ještě přichystá za filmová překvapení.


   Závěrem: Těším se a jsem zvědav kdy, a zda vůbec, se k nám tyto filmy dostanou. Určitě bych nebyl sám, kdo by tyto filmy na pultech českých obchodů uvítal.

  Související články:


[Aktuální známka: 2,29 / Hodnoceno: 7x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera