Reggae a Ska >> Nové fotografie Boba Marleyho

Nové fotografie Boba Marleyho

Vydáno dne 05. 12. 2010 (5094 přečtení)
   "První hodinu bylo právo , druhou hodinu následovala matematika a pak přijde do naší tělocvičny jedna z největších ikon naší doby zahrát improvizované vystoupení" – ano přesně tak se stalo v roce 1972 v chlapecké škole v londýnském Peckhamu.


Bob Marley & Johny Nash   Majitel fotografií, bývalý učitel umění (nyní v důchodu) Manor K. Baugh řekl :

"Jeden z mých přátel, který v té době pracoval v rádiové stanici CBS na pořadech podporujících mladé talenty přišel s nápadem, aby Bob Marley a Johny Nash vystoupili v naší škole, já nebyl proti.  Z pětačtyřicetiminutového vystoupení se mi vybavuje skladba „Stir It Up“,  která byla tou dobou v hitparádě CBS v TOP 40."

   "Bob tehdy ještě rozhodně nebyl hvězdou celosvětového formátu, na jeho vystoupení se žádná fronta nestála a také nebyl problém se s ním zastavit na pár slov. Řekl jsem mu že mi připomíná Boba Dylana, odpověděl mi v tom smyslu, že Dylan měl určitý vliv na styl psaní jeho písniček."

"Bob i Johny byli relativně na mizině. Bob mni řekl, že má už dost každodenního plahočení a že chce zpět domů na Jamajku. Dokonce jsem mu dal nějaké drobné na autobus."

"Dnes si na to rád vzpomenu, měl jsem možnost strávit nějaký čas s muzikantem, který se později stal celosvětovým symbolem v boji za svobodu“, dodává Baugh,

Bob Marley in Peckham Bob Marley in Peckham


   Pochybuji, že existuje nějaký audiozáznam. Každopádně fotky z tohoto vystoupení jsou perfektní.

Váš Eboko

  Související články:


[Aktuální známka: 1,70 / Hodnoceno: 10x ]Autor: Eboko | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera