Reggae a Ska >> Nové Jamajské hudební muzeum

Nové Jamajské hudební muzeum

Vydáno dne 13. 04. 2010 (4679 přečtení)
   Associated Press uvádí, že Jamajka plánuje otevřít v příštím roce nové muzeum hudby. Toto muzeum by mělo představit vzácnosti bohaté hudební historie ostrova. Muzeum by mělo podle všeho vzdát hold i Bobu Marleymu a Peteru Toshovi a jejich tvorbě.


Wailin Wailers   V muzeu by mezi všemi artefakty měla být i páska z roku 1977, kde hraje Peter Tosh s Mickem Jaggerem a Keithem Richardsem z Rolling Stones. To oznámil tisku kurátor vznikajícího muzea Herbie Miller (Miller byl mimojiné Toshovým manažerem). "Bude umístěno vedle alba Escape from Babylon od Marthy Veléz, jehož producentem byl sám Bob Marley (vzniklo v roce 1976)", dodává Miller.

   Muzeum se snaží získat dotace, aby se pak mohlo pokusit zachovat živou Jamajskou hudební historii. Jamajka zažila před dvěma lety šok zjištěním, že z archivu Jamaican Broadcasting Corp. zmizela část velké sbírky hudby sedmdesátých let, obsahující mimojiné původní nahrávky Boba Marleyho a Petera Toshe. Dodnes nebyly záznamy nalezeny.

   "Tato část sbírky byla určena právě pro vznikající Jamajské muzeum hudby", říká Miller. Muzeum bude provozováno vládou prostřednictvím Institute of Jamaica, který dohlíží na kulturní záležitosti a kulturní dědictví ostrova.

   Muzeum by prý mělo být otevřeno v průběhu příštího roku.

  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 7x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera