Rastafari >> Ostatní >> Nyahbinghi shromáždění

Nyahbinghi shromáždění

Vydáno dne 10. 01. 2009 (5263 přečtení)
   Na Nyahbinghi shromážděních se nesmí připravovat žádné maso, stejně jako je zakázáno užívání alkoholu, cigaret a drog. Také pohlavní styk je přísně zakázán a osobní kázeň musí být zachována.


nyahbinghi drums   Cizinci nemají povoleno natáčení, pokud není povoleno dómem. Všichni musí být řádně oděni. Všechny hlavy žen musejí být zakryty a oděvy které odhalují jakoukoliv část těla jsou zakázány. Naopak všichni muži musí mít na shromáždění odkryty své lokny.

   Nyahbinghi dóm se skládá z  modlitebny, mužského oddělení, ženského oddělení, skladu potravin a  zdravotního oddělení. Důležitou sočástí dómu Nyahbinghi jsou workshopy s uměním, řemesly a školy pro mládež. Osoba,kterou pokořila jakákoliv nakažlivá choroba, má přísný zákaz vstoupit na shromáždění Nyahbinghi.


Nyahbinghi bubnování

   Bubnovat při sezení smí jen zkušení Nyahbinghi bubeníci. Bubnovat nesmějí Baldheadi a lidé kteří nejsou Rastafariáni. Při bubnování musejí být vytaženy obroučky, konkrétně u  Fundeh a Repeater tak, aby byla zaručena ochrana kůže bubnů. Bubeníci nesou odpovědnost za  dokonalou harmonii rytmů.

   Jsou tři typy bubnů: (1) Bass, (2) Fundeh, (3) Repeater (Keteh) . Bass udává 2 údery  podobné tlukotu srdce 1,2 v souladu s Fundeh, v překladu znamená "konat dobro". Repeater opakuje Rytmus v souladu s Bass a Fundeh.

  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 2x ]



Autor: Pete | Vytisknout článek



Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme




Náhodný odkaz
na partnera