Rastafari >> Ostatní >> Odešel Nyahbinghi starší Bongo Rocky

Odešel Nyahbinghi starší Bongo Rocky

Vydáno dne 20. 10. 2010 (5822 přečtení)
   Byli jsme opravdu zarmouceni zprávou, že nás ve věku nedožitých dvaaosmdesáti let opustil patriarcha a Nyahbinghi Priest Bongo Rocky. Zemřel dne 15.září 2010 v rastafariánské komunitě v Shashamene v Etiopii. Odešel tak jeden z prvních obyvatel území Shashamene a zároveň respektovaný člen komunity.


Elder Bongo Watu   Snad jeho příkladu budou následovat další a zajistí tím pokračování Nyahbinghi řádu a neposkvrněnost této víry.

    Bongo Rocky se do Etiopie vrátil před deseti lety se svou milovanou ženou Queen Baby I a od té doby žil spořádaným životem velvyslance a reprezentanta Rastafariánského "národa". Stál v čele delegací, scházel se s hlavami států, s politiky, ale i s regionálními hodnostáři a to vše jménem Shashamenské rastafariánské komunity.

   Bongo Rock, jak jej také nazývali, byl ke všem laskavý a pro většinu členů komunity byl velkou inspirací a vzorem. Mnohým se dostalo požehnání vyslechnout jeho slova a myšlenky. A to nejen členům komunity, ale i mnohým návštěvníkům.

   Byl člověkem, žijícím pro svou víru a pro své okolí. I přes svůj zhoršující se zdravotní stav se snažil bojovat za Afriku a její lid. Snažil se žít smysluplný život a jak to jen šlo, pomáhat ostatním. To jen svědčí o jeho charakteru. 

    Ačkoliv jeho tělo bude ležet kdesi v hloubi, jeho myšlenky, vzpomínka na něj a stopa jež po sobě zanechal na tomto světě bude udržovat jeho duši ve výšinách.


   A zde jsou nějaké dokumenty o území, které Selassie rastafariánům věnoval: Shashamene Land Grant


  Související články:


[Aktuální známka: 1,67 / Hodnoceno: 6x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera