Čaje, byliny a jiné >> Čaje >> Proč také pít bylinné čaje

Proč také pít bylinné čaje

Vydáno dne 03. 08. 2009 (3771 přečtení)
   Kosmetika nemusí být jen krém, který se maže na líčka. Na stav pokožky má vliv i to, jak dobře funguje metabolismus a vnitřní orgány.


HerbsPřeslička rolní

   Je výborným pročišťujícím prostředkem pro organismus. Má čistící účinky, odvádí škodlivé látky a těžké kovy z těla ven. Díky vysokému obsahu křemíku zlepšuje kvalitu pokožky i vlasů, stejně tak jako při vnějším použití.

Kopřiva dvoudomá

   Další skvělým vnitřním kosmetickým prostředkem.na pročištění organismu je nálev z kopřivy. Po nějaké době se dostaví příznivé účinky na pleť i případné ekzémy a vyrážky. Kromě jiného získáme i velké množství nezbytných minerálních látek. Pijeme postupně během dne čtvrt litru kopřivového čaje.

Fenykl

   Pomáhá uklidnit zakalené nebo začervenalé oči. Půl polévkové lžíce fenyklu vaříme asi půl hodiny (můžeme i více) ve čtvrt litru vody. Odvar pijeme ráno na lačný žaludek a večer před spaním. První týden užíváme denně, poté každý třetí den až do doby, než se oči projasní. Malé množství fenyklu denně v potravě udržuje zdravou pokožku a projasní ji. Úlevu unaveným očím přinese i omývání nálevem nebo odvarem z fenyklu.

Pýr plazivý

   Zlepšuje látkovou výměnu, detoxikuje, narušené sliznice potahuje vrstvou slizu a tím je chrání,. posiluje organismus. Mimo jiné také pomáhá při rozrušování žlučových i ledvinových kaménků. 30 gramů oddenku vaříme 1 minutu, pak jej rozdrtíme, dáme zpátky do vody a doplníme na jeden a čtvrt litru. Nyní vaříme tak dlouho, dokud nezůstane litr odvaru. Před dokončením přidáme 10 g kořene lékořice.

   Kromě výše jmenovaných rostlin zlepšují stav pokožky i všechny ostatní metabolické nebo čistící rostliny a směsi.

  Související články:


[Aktuální známka: 1,50 / Hodnoceno: 6x ]Autor: [přejato] | Vytisknout článek | Zdroj: www.jitrnizeme.czVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera