Rastafari >> Haile Selassie I >> Projev Haile Selassieho v mešitě Shash Jehan

Projev Haile Selassieho v mešitě Shash Jehan

Vydáno dne 12. 12. 2012 (3588 přečtení)
Jsem poctěn, že jsem mohl navštívit Vaši mešitu v tento den a zde si vyslechnout slova útěchy, jež byla právě vyřčena. Vzhledem k tomu, že pohroma valící se na mou zem je již ve světě dobře známa, nebudu ji zmiňovat. Moji vojáci bojovali opravdu statečně za nezávislost své země; a to i proti obrovské přesile neštítíci se použít nejkrutějších metod válčení.


Haile Selassie v mešitěJeště v této chvíli se okupačním vojskům nepovedlo obsadit téměř polovinu naší vlasti a to jen díky pokračujícímu odporu našeho lidu; včetně odporu na již okupovaných územích. Stálě však věřím ve spravedlnost a milosrdenství Všemohoucího a doufám v naše konečné vítězství.

Myslím, že na tomto místě bych měl zopakovat slova prorokova: "Etiopie, pohostinná země, měla by zústat svobodná a nezávislá. Běda tomu kdo bude ji sužovat."
 
Přeji si, aby se nejen muslimové na celém světě spojili a zamysleli se nad těmito slovy, jelikož je na čase uvést jeho doporučení do praxe.

Rád bych poděkoval za pozvání a za možnost se zde s Vámi dnes odpoledne setkat. Bylo to velice milé a přátelské přijetí a připomnělo mi to jednu mnoho let starou událost, kdy naši lidé podali pomocnou ruku pronásledovaným muslimům té doby. Od té chvíle je Etiopie domovem jak muslimů tak křesťanů a ti zde žijí pospolu v míru a přátelství. Pohroma, blížící se na Etiopii se dotkne stejně tak křesťanů jako muslimů. I proto bych Vás všechny chtěl požádat, abyste na nás pamatovali ve svých modlitbách, aby nám byly odpuštěny naše hříchy a bylo nám dopřáno Boží milosti.


Haile Selassie I. Anglie (25. srpna 1936)
 
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera