Zajímavé akce >> První ročník Music in the park

První ročník Music in the park

Vydáno dne 29. 07. 2006 (3732 přečtení)
  V sobotu 22.7.2006 jsem navštívil první ročník festivalu Music in the park, jež se konal v pražské Stromovce. Hlavním lákadlem se pro mnohé stala slibovaná Sinéad O’Connor. Ta se však kvůli zdravotním problémům omluvila a na akci nevystoupila. Musím však říci, že možná větším zážitkem než samotná Sinéad bylo pro mne vystoupení

   jedné z největších gospelových špiček posledních let a sice The Blind Boys of Alabama. Abych se přiznal, nikdy jsem neměl tolik „otleskané“ ruce. Projekt který je, jak již napovídá název, složen z nevidomých umělců se tak poprvé představil našemu publiku. Tito umělci spolupracovali s mnoha dalšími na nemálo projektech (např s Benem Harperem, Peterem Gabrielem aj.) a za tři ze čtyř vydaných alb získali cenu Grammy. Jmenovitě za alba Spirit of the century, Higher ground a There will be a light. Kapela šíří svou energii skrze gospel již šedesát let a díky svému, tak trochu novátorskému duchu posouvají tento „styl“ zase o kus dál. Nynějšími členy jsou Clarence Fountain, Jimmy Carter, George Scott, Joey Williams, Ricky McKinnie, Bobby Butler a Tracy Pierce.
   Vystoupení bylo opravdovým zážitkem nejen pro mne. Po celou dobu, kdy jsem dlel v místě konání jsem nespozoroval, že by se na kteréhokoliv z účinkujících šlo „podívat“ tolik lidí jako na BBoA. Podle ohlasů z publika jsem si koncert neužil jen já. Ohlas a ovace byly takové, že se kapela musela dvakrát vrátit na pódium a zahrát další skladby. A zřejmě jsem nebyl jediný, koho z toho tleskání bolely večer ruce. Ono bylo opravdu čemu tleskat.

   www.blindboys.com

  Související články:


[Aktuální známka: 2,00 / Hodnoceno: 1x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera