Rastafari >> Ostatní >> Ras Sam Brown o rastafariánství

Ras Sam Brown o rastafariánství

Vydáno dne 29. 09. 2007 (6152 přečtení)
  Ras Sam Brown je znám především jako respektovaný rastafariánský starší, ale také jako poetik, jehož poezie a volnomyšlenkářství inspirovalo a stále inspiruje jamajskou mládež. Nejdůležitější, a pro spoustu lidí zřejmě i nejzajímavější částí jeho práce je "History, Past & Present", jež vyšlo v roce 1996 u RAS Records.

Ras Sam Brown  Jeho politické přesvědčení a vizionářské komentáře k dění ve společnosti byly po dlouhou dobu pomyslnou první linií rastafariánského hnutí. Jednou prý dokonce usiloval o křeslo ministra.


Pojednání o rastafariánském hnutí

  Již předtím, než se člověk stal "pánem" tvorstva této planety, od primitivních lidí až k dnešním dnům, si mnozí lidé nevysvětlitelné a nadpozemské jevy označují za Boží dílo, a to jim mnohdy pomáhá přežít na tomto světě. Každý národ či kmen na Zemi má své osobité pojmenování pro Boha nebo jevy, které si sami nedokázali vysvětlit.

  Různí bohové a jejich osobitá jména jsou, a také zůstanou specifickým a jedinečným dílem každého národa. Rodiče přivedou na svět potomky, kteří se stanou dědici specifické kultury a jistého povědomí svých rodičů a prarodičů, a zajistí tak to, že ona kultura nezmizí v propadlišti dějin.

  V našem případě je tím dědictvím rastafariánství samotné i s jeho zásadami. Rastafariánský způsob života a způsob chování k druhým však není předáván z otce na syna tak, jak tomu bývalo, a často stále bývá u křesťanství. My jsme ti, kdo tvoří jeho dějiny - jeho dějiny ve dvacátém století. Král znovu povstane a stane se bohem svého utlačovaného lidu, jemuž získá svobodu a zbaví jej utlačovatelů.

  Právě my, rastafariáni, jsme pravými proroky této doby. Jsme reinkarnacemi Ježíše, Mojžíše, Izajáše i Jeremiáše. Jsme těmi, kteří nepoužívají k vybojování svobody všeho živého žádné zbraně, nýbrž pouhé slovo. Neboť slovo je mocnější nad všechny zbraně světa.

  Jsme stoupenci rastafariánského hnutí, kteří kráčí s Bohem, a jsme to právě my, kdož zde zůstáváme a dbáme na vyplnění proroctví. Víme, že v budoucnu bude v zemi Davidova trůnu korunován nový král. Král králů, hlava pomazaná, mesiáš.......

  Související články:


[Aktuální známka: 1,60 / Hodnoceno: 5x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera