Rastafari >> Rasta si stojí za svým

Rasta si stojí za svým

Vydáno dne 07. 09. 2011 (4809 přečtení)
   Jelikož si Christopher Woodson odmítl kvůli práci ostříhat své vlasy, firma Botetourt County company jej nepřijala do pracovního poměru. Christopher se s tím všam nesmířil a žaloval budoucího zaměstnavatele. Soud mu přiznal odškodnění ve výši 30.000 dolarů.


Ras Woodson   Christopher žije se svou ženou a třemi dcerami ve Waynesboro. Na cestě je však další dítě, tentokráte syn. Už prý mají rozmyšleno i jak se bude jmenovat... Christopher Lion Woodson. 
 
   Peníze, které dostal jako odškodnění chce využít na placení účtů do doby než si najde jinou práci a část z nich také k propagaci kapely se kterou zpívá, Righteouz Friendz. Christopher se také nechal slyšet, že je asi jediným praktikujícím rastafariánem v celém městě. Že prý o nikom dalším neví. Přitom město Waynesboro, v nemž žije, má kolem jedenadvaceti tisíc obyvatel.
 
   K rastafariánství konvertoval v roce 2004 a začal se více zajímat o své kořeny. V jeho bytě najdete mnoho uměleckých předmětů, které odráží jeho Africké kořeny. V jednom rozhovoru sdělil, že začal život jako křesťan a nakonec se přes Islám dostal až k rastafariánství. "Vždy jsem byl mužem víry", říká. 
 
   Svěřil se také, že vlasy si nestříhá od roku 1998 a vousy od roku 2008. Jak můžete vidět na fotce, Christopher má jak "dreadlocks" tak i na mnoha místěch zmiňované "beardlocks" (podobně jako mnozí rastafariánští starší ve světě). Za svůj boj proti náboženské diskriminaci se mu prý také dostalo mnoha ne zrovna přátelských reakcí a vyslechl si mnoho výčitek. Nikoho nezajímalo, že jeho víra mu nedovoluje stříhat si vlasy.
 
   Christopher v jednom rozhovoru také řekl, že "víra může být někdy nemalou překážkou při hledání práce". Peníze, jež dostal, vidí Christopher ne jako odškodnění za diskriminaci ze strany zaměstnavatele, ale spíše jako odškodnění za všechny nadávky a urážky jichž se mu dostalo během jeho boje za vlastní práva.
 
 
Zdroje dat: RastaItes.com, Roanoke

  Související články:


[Aktuální známka: 1,25 / Hodnoceno: 16x ]Autor: [přejato] | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera