Rastafari >> Ostatní >> Rastafariánství a rasová otázka

Rastafariánství a rasová otázka

Vydáno dne 06. 06. 2008 (5962 přečtení)
   Na světě jsou rastové všech ras! I přes to že má  rastafariánství kořeny v Africe tak nerozlišuje rasy svých vyznavačů!! Právě naopak!! Rastafariánství je láska, láska ke všem podobám života, které přicházejí z různých druhů uspořádání hranic, barev, tvarů struktur a vibrací.

   Boj proti rasismu  je spojen s bojem proti *sexismu a bojem proti koloniálnímu období! Boj Rastů je bojem proti strachu před všemi formami imperialistického zneužívání a manipulativním útiskem. Boj Rastů je spojen také s bojem Palestinců, domorodými  Američany i s  Aboridžinci v Austrálii.

   Je to obecný boj proti utlačování a vykořisťování, boj který spojuje dohromady nás i všechny naše bratry i sestry. Smysl revolučního bratrstva umožnil například Fidelu Castrovi přispívat do Kubánského fondu na pomoc Afrického osvobození v druhé polovině 20tého století. Je to revoluční bratrstvo které umožnilo Vietnnamskému vůdci Ho Chi Minhovi sympatizovat s Garveym a  účastnit se některých jeho schůzek v U.S.A.  Tento revoluční duch má spojovat všechny rasty všech ras a udělat nás silnými a umožnit pozitivně se měnit skrze svět. Rasta má dávat najevo svoji zvláštnost nadání (talent), být zdatný překročit všechny hranice požadavků všech ras, zařazení, náboženství, pohlaví a vyznání.

   Ačkoliv snažení rastů proti převyšování rasy a rasové diskriminace není jejich hlavním bodem, někdo musí čelit skutečnosti tohoto dnešního moderního světa a rozumět dynamikám ras. I když tenhle systém je ukázkou hrubé rasy a tvrdé diskriminace, kde hlavně bělošská moc staví ovládací prvky z většiny světových zdrojů, konající zmatek u všech co stojí na jejich straně.

 Burn down Babylon!!


*sexismus-nenávist k lidem popř. všem živočichům určitého pohlaví
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera