Rastafari >> Ostatní >> Rastafariánství a svazek manželský

Rastafariánství a svazek manželský

Vydáno dne 10. 08. 2013 (4069 přečtení)
Když se člověk zblízka podívá na instituci manželství, nutně si musí uvědomit, že její obřady a vůbec vše kolem nejsou ničím jiným než vynálezy společnosti. Ale láska, která vzniká mezi mužem a ženou je přeci důležitější než všechny dokumenty a společenské obřady stvrzující svazek.

Názor jednoho rasty se může od názoru jiného velice lišit, ale všeobecně lze říci, že k tomu abychom vybudovali silný láskyplný vztah musíme vynaložit veliké úsilí. Láska kvete s péčí a umírá s tím jak ji jeden nebo druhý zanedbává....
 
Vybudování pevného vztahu založeného na opravdové lásce by tedy mělo být starostí a zájmem obou stran ať už jste zastáncem či odpůrcem manželského svazku "z moci úřední". Mnozí rastové vnímají manželský svazek jako něco co bylo vybudováno člověkem a co v očích mnoha lidí má větší hodnotu než samotná láska. Člověk však zústává člověkem ať už daný obřad absolvuje či nikoliv. 
 
Tak jako člověkem vymyšlené a stále zdokonalované vědy jako geometrie, astronomie, architektura mají své poučky a jisté zákonitosti, má tyto zákonitosti i život sám a příroda kolem nás. 
 
 
Rasta žije a miluje; přírodu, sebe, své okolí a vše živé v něm.
Nic víc, nic míň...


Poznámka: Tento článek jsem se rozhodl vydat po účasti v několika diskusích na toto téma s lidmi, kteří k tomu mají dle mého opravdu co říci. Ovšem, ať už byly názory dotyčných jakékoliv, s obsahem třetího a čtvrtého odstavce napsaného výše, se shodli téměř všichni diskutující.

  Související články:


[Aktuální známka: 1,13 / Hodnoceno: 15x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera