Rastafari >> Haile Selassie I >> Selassieho příběh - díl druhý

Selassieho příběh - díl druhý

Vydáno dne 25. 11. 2010 (3065 přečtení)
Ať už je úkol jakýkoliv, člověk ho může započít, ale nemůže jej dokončit, nepomáhá-li mu a nepodporuje ho Bůh. Pokud nemůže vykonat úkol za kterým se vydal, vkládajíce do něj své nejlepší schopnosti, nelze jej pomlouvat a nazývat líným.

Selassie and microscopeTak my sami, vzhledem k našemu původu, pocházejíce od Královny ze Sáby a Krále Šalamouna, od té doby co jsme přijali v 1909 (= 1916) první vladařství Etiopské oblasti a později Císařskou důstojnost, až do současnosti, jsme se vydali zlepšovat Naše nejlepší schopnosti, postupně, zavedením do vnitřní administrativy způsoby západní civilizace, kterými mohou naši lidé dosáhnout vyšší úrovně; a proto Nás netrápí Naše svědomí.  

Vysvětlení pojmu 'postupně': není-li to jen chlácholení dítěte a stává se zvykem; nebude potěšeno, když někdo uchvátí to co drželo ve své ruce. Když někdo dává takovému dítěti nějaký druh pokrmu, nebude jej chtít jíst, leda že někdo dítěti ukáže jak to ochutná. Pokud mu nedají mléko či jinou kojeneckou výživu, do té doby než mu vyrostou zuby, nebude schopno jíst pokud před něj položí chléb či maso.

A podobné je to s lidmi, kteří žijí pouze podle obyčejů, bez vědomostí ze školy, bez čerpání znalostí sluchem, či vypozorováním a shledání zrakem, je nezbytné navyknout je, skrze vzdělání, zanechat zvyků podle kterých dlouho dobu žijí, aby přijali nové cesty - jistě ne uspěchanými nebo krutými metodami, ale trpělivostí a studiem, postupně a po delší dobu.  

V roce 1901 (=1908-9), Císař Menelik onemocněl a musel svůj čas trávit doma; brzy poté vladař Ras Bitwaddad Tasamma, Ledj Iyasu's náhle zemřel. V důsledku toho že, Ledj Iyasu, jenž přijal pravomoc řídit vládu, byl po asi šest let neschopen nést na svých bedrech tuto odpovědnost. Když jsem sám převzal tuto odpovědnost v roce 1909 (= 1916), bylo nezbytné opravit chaotické zanedbávání minulých šesti let a začít s prací, která ještě nezačala, to jest uvedení nové civilizace.

Svůj čas jsem trávil prací na mých nejlepších schopnostech, zatímco mé vlastní myšlenky a bláhoví lidé starých zvyků (zejména pozdější měli mnoho příznivců) mě svírali jako dřevo mezi dvěma kusy železa. Bylo velmi málo času na to abych jej mohl promrhat v nečinných rozhovorech a zabývat se věcmi, které dělají radost. Nápravy v rámci vnitřní administrativy byly zahájeny v raném stupni, inovacemi které jsem přinesl a dalšími aspekty ze zahraničí. Když jsem je přinesl do země, nalezl jsem na mnohých místech spoustu stoupenců. 

  Související články:


[Aktuální známka: 1,33 / Hodnoceno: 3x ]Autor: Larwitch | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera