Zajímavé akce >> Skatalites roztančili Prahu

Skatalites roztančili Prahu

Vydáno dne 02. 12. 2007 (4244 přečtení)
  Dne 21.11. se v pražském klubu Palác Akropolis konal koncert známé jamajské Ska kapelky The Skatalites. Jejich vystoupení opravdu stálo za návštěvu a proto jsme se rozhodli zúčastněné potěšit a nezúčastněné třeba přesvědčit k návštěvě příštího koncertu. Doufáme, že nás kapela znovu navštíví, tak jak nám po koncertě její členové slíbili. Abyste i vy, kdož jste neměli čas, mohli tuhle legendu slyšet a vidět naživo.

  Ale teď již o koncertě samotném. Plánovaný začátek koncertu se z 19:30 jak je v Čechách zvykem přesunul na hodinu osmou, což ale publiku nijak zvlášt´nevadilo a všichni trpělivě vyčkávali a hledali si ta nejlepší místa. Něktěří měli to štěstí, že je našli a  ti menší měli holt trošku smůlu… Každpádně při troše snahy nebo štěstí se i tohle dalo vyřešit.

  Když kapela vstoupila na pódium, byla odměněna bouřlivým potleskem natěšeného publika a koncert mohl konečně začít. Vše probíhalo v naprosté pohodě, byla radost poslouchat a pozorovat jak kapelu, tak publikum unešené ska rytmy ze "staré školy".  Při oblíbené písni Phoenix city rozezpívali The Skatalites celý sál. Bohužel přesně před touto písní nastal zlomový okamžik večera. Došlo k elektrickému zkratu a zábava tak probíhala pouze za nouzového osvětlení… Když však i další píseń proběhla za našich pohledů na pódium zahalené v šeru začínali jsme tušit, že se něco asi opravdu děje…

  Po chvíli skupina zmizela, ale v šichni stále s nadějí čekali že se něco ještě bude dít. Jelikož se však na podiu začalo sklízet, čekání jsme vzdali a rozhodli se odejít. Pomalu jsme se vydali směrem k východu a cestou jsme narazili na stánek s tričky, čepicemi, nálepkami, plackami a dalšími upomínkovými předměty, které se tu za světel mobilních telefonů a baterek snažili všichni vybírat. Ani my jsme si tuhle příležitost nenechali ujít a mohu říci, že to byl zážitek sice troch nevšední, ale za to nezapomenutelný. Naštěstí se ale všichni stále usmívali a byli v dobrém rozpoložení z vydařeného, ač předčasně zakončeného koncertu. Po tom, co se nám podařilo vystát frontu u šaten, kde již naštěstí nějaké to světlo svítilo a nebyl až takový problém získat zpět své věci, jsme se přesunuli před klub v naději, že se nám alespoň podaří skupinu ještě zastihnout při nastupování do jejich autobusu. Ač jsme tomu již nevěřili, po chvíli se opravdu objevili! Nejdřív jsme všichni jen tak postávali, ale nakonec se přeci jen někdo odhodal a řekl si o autogram. V tu chvíli se u autobusu objevila skupina fanoušků, která neustále nabírala na rozměrech. Autogramy chtěli všichni. Ti šťastnější podávali k podepsání těžce získané plakáty, ostatní všechno co se dalo. Dokonce i papírky nápadně podobné šekům, jak z legrace prohlásil jeden ze saxofonistů. Avšak šeky to opravdu nebyly. Kapela se všem ochotně podepisovala až jsme se chvílemi podivovali jejich trpělivosti a výdrži. Každopádně čekání stálo za to, protože plakát s autogramy takových legend jako jsou právě The Skatalites a Doreen Shaffer nám udělal opravdu velikou radost. Například ten můj čeká na zarámování a nemyslím, že by časem skončil někde v koutě.

  Na závěr bych chtěla vyjádřit svůj dík všem zúčastněným za  skvělou atmosféru, která během celého koncertu panovala a říci, že i kdyby kapela zahrála jen část z toho, co jsme mohli slyšet,  i tak by to stálo a byla bych vděčná, že jsem měla to štěstí je "zažít. Doufejme, že se k nám The Skatalites zase vrátí a společně s nezapomenutelnou Doreen Shaffer nám přichystají stejně úžasný poslech a podívanou jako letos. Děkujeme!!

Fotoreport z akce od Fila a Mr3sky najdete zde
Vyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera