Informační >> Taj Weekes a jeho nové album

Taj Weekes a jeho nové album

Vydáno dne 11. 11. 2010 (3038 přečtení)
   Zpěvák Taj Weekes před několika dny vydal nové album s názvem "A Waterlogged Soul Kitchen". Tohle album jehož název vlastně vznikl díky hurikánu Katrina, bylo hudebním recenzentem Tedem Boothroydem označeno za "druh hudby, či spíše druh umění, které tento svět potřebuje".


A Waterlogged Soul Kitchen   Při poslechu alba Vás kromě roots rytmů mohou zaujmout i bluesové pasáže, skvělé texty odrážející emoce, svědomí, vášeň stejně jako zklamání a smutek. Například přímo debutový singl "Rain Rain" je věnován přímo hurikánu Katrina, povodním a následným často neúčiným opatřením. Podle Weekese má být nejen vzpomínkou na zmíněný živel, ale celkově upozorňovat na lidské utrpení a katastrofy po celém světě, a také na to jak rychle na ně zapomínáme.

   I další písně připomínají nedávné katastrofy ve světě. Například píseň "Drill" upozorňuje na ne tak dávnou událost jakou byl únik ropy v Mexickém zálivu. Dále můžeme jmenovaj například píseň "B4 War", připomínající příběhy lidí ve válce. O albu někdo řekl, že je stejně jako jeho autor "až neskutečně sympatické".

   Mícháním prvků reggae, rocku a jednoduchosti afro-folku vytvořili Taj Weekes a Adowa skutečně skvělé a nezapomenutelné album. Taj s kapelou si tím získali hudební kritiky po celém světě. Taj dodává "Píšu ze srdce a mluvím o věcech které na mě nějak zapůsobí. Věřím, že je to skutečně důležité".

   A Waterlogged Soul Kitchen
, třetí album, předcházela alba "Hope and Doubt" (2005) a "Deidem" (2008), jež vyhrálo "Best Reggae Album" na Just Plain Folks Music Awards a také se dostalo do užšího výběru nominací na cenu Grammy.

  A pokud to nevíte, Taj Weekes dokonce založil charitu They OFten Cry Outreach (TOCO), s cílem zlepšit život znevýhodněným dětem v Karibiku skrze sport a vzdělávání. Jako vyslanec dobré vůle se Weekes zabývá také otázkami globálního oteplování, obětí válek, domácího násilí a násilí na dětech. Pokud byste se chtěli dozvědět více, navštivte www.theyoftencryoutreach.org nebo www.tajweekes.com

  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 1x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera