Rastafari >> Haile Selassie I >> Výročí narození Haile Selassieho

Výročí narození Haile Selassieho

Vydáno dne 23. 07. 2009 (4941 přečtení)
   Dnes, 23.července, uplynulo již 117 let od narození malého Tafari Makonnena, pokračovatele linie krále Šalamouna a královny ze Sáby. Člověka, který ani netušil, že by někdy mohl ovlivnit takové množství lidí.


Haile Selassie   Sám hluboce věřící, odmítal jakákoliv tvrzení, že je vtělením Boha. Avšak i díky svému boji proti italským okupantům své země se stal pro mnohé mimojiné jakýmsi symbolem odhodlaného boje za svobodu.

   Vzdejme hold "Jeho Výsosti, Králi Králů, Pánu Pánů, 225. následovníku Šalamounova trůnu, Neporazitelnému lvu Judejskému, Haile Selassiemu" nejen za jeho moudrost a odkaz, jenž nám zanechal.

    Jestlipak jste věděli, že při své návštěvě v naší vlasti (tehdejší ČSR) obdržel Haile Selassie čestný doktorát práv Karlovy Univerzity?

   Na jeho programu byla kromě návštěvy Karlovy Univerzity mimo jiné přehlídka čestné stráže Pražského hradu, setkání s tehdejším prezidentem A.Novotným, večeře v Černínském paláci, ale i návštěva podniku JZD Chýně, dále ČKD Praha (závod Sokolovo) a návštěva Karlových Varů spojená s prohlídkou exponátů karlovarského skla ve Dvorech u Karlových Varů.


  Související články:


[Aktuální známka: 1,00 / Hodnoceno: 4x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera