Životopisy >> Životopis Rase Iby

Životopis Rase Iby

Vydáno dne 02. 02. 2007 (9483 přečtení)
  Ras Iba (vyslovuj jako  Eye-bah) se narodil 7.května  roku 1970  na ostrově St.Croix v souostroví  Amerických  Panenských ostrovů (zámořské teritorium USA - souostroví na pomezí karibského moře a Atlantského oceánu, jižně od Portorika).

Ras Iba  Jakožto syn hudebníka se k hudbě dostal už v mládí a jen díky své vášni poznávat nové věci se v době dospívání setkal s doktrínou rastafariánství. Časem se díky své píli stal členem místní přední reggae kapely a brzy poté se stal oslavovaným zpěvákem.

  V roce 1995 byla jeho kariéra zastavena přírodou (díky hurikánu Marilyn) a Iba se přestěhoval do Conecticutu v USA. V Conecticutu se Iba stal frontmanem "Survivor's Reggae Band" a zůstal jím další tři roky. Roku 2001 nahrál několik songů se skupinou Bambú Station a tyto songy byly později vybrány pro připravované album "Talkin' Roots - Volume I", jež nakonec získalo i několik ocenění.

  A 1.června 2003 vydali u Mt. Nebo Records Ibovo debutové album "Jah Lion (Children of the Nile)".  Tato událost  v podstatě  již  předpověděla  i vznik jeho druhého alba jménem  "Many Lives". I díky skvěle připraveným svěžím riddimům od Bambú Station se Iba, jehož hlasový projev a podání byly  odlišné od  "zaběhlých kolejí", stal  známým a  vychvalovaným.

  Album "Many Lives" je opravdu vyjímečné. Dosáhlo dokonce výborného hodnocení od kritiků, rádií a fanoušků. Po vydání tohoto alba cestoval Iba po celém světě a šířil tak své poselství míru a jednoty. Jeho cesta ha zavedla na Hawai, do Izraele, Belgie, Holandska a napříč celými Spojenými Státy. Vystoupil na mnoha festivalech (například na Sierra Nevada World Music Fest, Monteray bay Reggae Fest a mnoho dalších).
 

  Související články:


[Aktuální známka: 2,64 / Hodnoceno: 11x ]Autor: mr3ska | Vytisknout článekVyhledávání na webu

rozšířené hledání
 

  Podporujeme
Náhodný odkaz
na partnera